علی رغم این واقعیت که فناوری نظارت تصویری تنها در دهه گذشته به طرز باورنکردنی راه طولانی را طی کرده است، یک ویژگی وجود دارد که ثابت مانده است.

اکثر دوربین‌های امنیتی همچنان چراغ‌های IR خود را در شب روشن می‌کنند و در 50 درصد مواقع فیلم‌های تک رنگ و دانه‌دار، کنتراست کم را برای ما به ارمغان می‌آورند.

این می‌تواند باعث شود که جزئیات حیاتی را حتی با فیلم‌های وحشتناک 4K از دست بدهید.

اگر به دنبال فیلم های تمام رنگی در شب هستید، تکنولوژی هوشمند Full-Color داهوا و تکنولوژی Uniview’s ColorHunter! فناوری پیشرفته LightHunter همراه با نور سفید روشن به شما این امکان را می دهد که در شرایط محیطی بسیار تاریک تصویر کاملا رنگی داشته باشید.

این بدان معنی است که این دوربین‌های داهوا و یونیویو می‌توانند فیدهای نظارتی شما را در روز یا شب با رنگ‌های کامل، زیبا و واضح نمایش دهند.

رزولوشن 5 مگاپیکسل @ 25 فریم در ثانیه دوربین مداربسته داهوا و یونیویو: این تصویر بسیار زیبا و با جزئیات بسیار بهتر از 1080p به شما می دهد.

اما نگه داشتن آن در 5 مگاپیکسل نیز آن را مقرون به صرفه تر از 4K می کند.

مانند دوربین 1509TP-A-LED داهوا یا دوربین MV-7218-E-DL-U یونی ویو.

uniview,hikvision Full-color of dahua

هوش مصنوعی یادگیری عمیق:

Uniview دوربین های ColorHunter و داهوا دوربین های فول کالر را با فناوری یادگیری عمیق جدید خود تعبیه کرده است و به این دوربین ها اجازه می دهد بین حرکات مهم و ناچیز تفاوت قائل شوند.

با استفاده از این دوربین مداربسته داهوا شما می توانید به طور خاص وسایل نقلیه موتوری، وسایل نقلیه غیر موتوری، عابران پیاده یا هر ترکیبی از این سه را مورد هدف قرار دهید.

full-color cctv dahua camera

ویژگی های پیشرفته Starlight

این چیزی است که واقعاً این دوربین های مداربسته را از سایر دوربین های امنیتی متمایز می کند. همانطور که اشاره کردیم، بیشتر دوربین‌ها وقتی یک صحنه خیلی تاریک می‌شود، نور مادون قرمز خود را روشن می‌کنند.

نکته مثبت این است که مادون قرمز فرکانس نور سفید است که برای چشم انسان نامرئی است، بنابراین هیچ کس نمی تواند واقعاً نور IR را ببیند.

اما مشکل این است که شما در نهایت با این تصویر بی رنگ مواجه می شوید. چرا؟ خوب، آنچه چشم ما به رنگ تعبیر می کند، طول موج های مختلف نور است.

full-Color cctv
وقتی مادون قرمز تنها منبع نور باشد، تنها یک طول موج وجود دارد.

دو راه برای استفاده ازLED Warm Light دوربین فول کالر روی برد وجود دارد.

ابتدا می توانید به صورت دستی آن را روشن و خاموش کنید.

بنابراین اگر اصلاً نمی‌خواهید روشن شود، می‌توانید آن را خاموش کنید و فقط از عملکرد نور ستاره دوربین مداربسته داهوا استفاده کنید.

اگر در محیط دوربین بیش از حد تاریک شود، ممکن است با چند فیلم پر سر و صدا و حتی تاری حرکت مواجه شوید.

بهترین راه برای استفاده از این LED WarmLight، تنظیم آن بر روی خودکار است.

به این ترتیب دوربین در صورت نیاز نور خود را به طور خودکار روشن می کند.

از آنجایی که نور سفید قابل تنظیم است، دوربین روشنایی نور را در طول شب نیز تنظیم می کند. بنابراین با نوسانات مقدار نور موجود، نور سفید دوربین می‌تواند با مقدار مناسب نور جبران کند و فیلم‌های نظارتی با نوردهی خوبی به شما ارائه دهد.

رشد شایان تکنولوژی در زمینه Full-Color دوربین های مداربسته داهوا ، هایکویژن و یونیویو این امکان را فراهم کرده است تا کاربر بدون هزینه اضافی تصویر متناسب و رنگی در شب داشته باشد.