کدام شرکت های نظارت تصویری و کنترل دسترسی در صدر جدیددترین رنکینگ قرار گرفتند؟ کدام تازه واردها برترهستند؟

علی الرغم فراز و نشیب‌هایی که صنعت امنیت و دوربین مداربسته در سال‌های گذشته تجربه کرده است، رتبه‌بندی برترین تولیدکنندگان در نظارت و کنترل دسترسی ثابت مانده است، به جز ظهور یک تازه‌ وارد، Motorola Solutions.

10 شرکت برتر نظارت تصویری و کنترل دسترسی امسال، بر اساس درآمدهای سال 2020، عبارتند از: Hikvision Digital Technology، Dahua Technology، ASSA ABLOY، Axis Communications، Motorola Solutions، Uniview Technologies، Tiandy Technologies، Allegion و TKH Group. هایک ویژن و داهوا در سال 2020 به ترتیب 8.3 میلیارد دلار و 3.8 میلیارد دلار درآمد داشتند که نسبت به سال 2019 7.73 و 1.21 درصد رشد داشتند.

نکته قابل توجه در لیست 10 برتر امسال، یک تازه وارد – Motorola Solutions – است که در جدیدترین رده بندی در رتبه 5 قراردارد.

این شرکت در سال 2020 درآمد فروش تجهیزات امنیتی 927 میلیون دلاری داشت که نسبت به سال 2019 رشد 30.75 درصدی داشت.

با توجه به حضور فزاینده آنها در عرصه امنیتی، این رشد تعجب آور است.

ranking of cctv and security

شرکت Motorola Solutions :

طی سال‌ها، شرکت‌های امنیتی را یکی پس از دیگری خریداری کرد: Avigilon در 2018، IndigoVision در ژوئن 2020، Pelco در آگوست 2020، Openpath در جولای 2021 و اکنون Envysion در نوامبر 2021 – برای گسترش خطوط تولید خود و رسیدن به بازارهای صنعت مداربسته و جغرافیایی مختلف.

اکنون، راه حل های موتورولا با دوربین مداربسته و راه حل های کنترل دسترسی که مکمل محصولات رادیویی آنها هستند، به یک بازیگر اصلی امنیتی تبدیل شده است و به اعمال نفوذ خود در صنعت ادامه داده است.

به غیر از Motorola Solutions، سایر تازه واردها عبارتند از Smartsens Technology، Intelbras، Gallagher، Foctek Photonics و BlueSky Technologies. علاوه بر اینتلبراس (برزیل) و گالاگر (نیوزیلند)، بقیه شرکت‌های چینی هستند.

امنیت 50 شرکت چینی به زودی تغییر خواهند کرد.

امسال 16 مورد از شرکت های چینی در لیست وجود دارد.

مجموع درآمد این شرکت های دوربین مداربسته در سال 2020 سهم بزرگی ازرنکینگ جهانی را تشکیل می دهد.

با این حال، برخی از شرکت های چینی تمرکز خود را از نظارت تصویری و صنعت دوربین مداربسته به راه حل های غیر امنیتی تغییر داده اند.

به عنوان مثال، Infinova در حال حاضر بیشتر بر روی خدمات دیجیتال تمرکز دارد. در خارج از کشور، Infinova سهام مربوط به زمینه مداربسته را به Delta تایوان فروخته است و قصد دارد سیستم خانه هوشمند Swann را نیز بفروشد.

در همین حال، Kedacom بر راه حل های ویدئو کنفرانس تمرکز دارد و به طور فزاینده ای از امنیت فاصله گرفته است.

تغییر در شرکت های دوربین مداربسته چینی در سکیوریتی 50 سال آینده کاملاً قابل انتظار است.

چندین شرکت که در رنکینگ سکیوریتی 50 سال گذشته بودند در سال جاری نیستند.

the companies of security in the world

کاهش بیشتر از رشد است

اگرچه این مورد بی‌سابقه است، اما با توجه به تلفاتی که بیماری همه‌گیر کرونا بردنیا وارد کرده است، تقریباً قابل انتظار است.

بودجه‌ها محدود شد، هزینه‌ها کاهش یافت و پروژه‌ها به تأخیر افتاد، که همگی به‌طور قابل‌توجهی بر

با وجود آن، برخی از 10 شرکت برتر همچنان در بحبوحه رکود انعطاف پذیری نشان دادند و رشد یا سود بالایی را گزارش کردند.

اطمینان از مدیریت صحیح زنجیره تامین جهانی در این زمینه کلیدی است.

«همه‌گیری ویروس کرونا در واقع هنوز چالش‌هایی را برای کل صنعت امنیت و دوربین مداربسته ایجاد می‌کند و باعث تغییر در الگوهای تقاضای بازار و کمبود زنجیره تأمین می‌شود.

کین یائو، معاون فناوری دیجیتال هایکویژن، گفت: برای مقابله با این چالش‌ها، ما از فناوری‌ها، محصولات و راه‌حل‌های نوآورانه برای برآورده کردن تقاضاهای مختلف بازار استفاده کرده‌ایم و با شرکا و تامین‌کنندگان در سطح جهانی همکاری نزدیکی داشته‌ایم تا ثبات و یکپارچگی را در زنجیره تامین خود حفظ کنیم. 

 

«در مواجهه با تغییرات پیچیده محیطی بازاردوربین مداربسته، فناوری داهوا تمام تلاش خود را برای اطمینان از تحویل پروژه انجام داد.

از یک طرف، برای اطمینان از جایگزینی و به روز رسانی پایدار محصول، به استراتژی های مختلف تحقیق و توسعه پایبند بود.

از سوی دیگر با افزایش موجودی و تقویت همکاری استراتژیک با تامین کنندگان، ثبات تامین مواد اولیه را حفظ کرد.

در همین حال، داهوا با سرمایه‌گذاری مستمر در فناوری‌های اصلی و طرح‌بندی سریع جهت‌های جدید و محصولات جدید، به نوآوری‌های فناوری ادامه داد و سناریوهای کاربردی راه‌حل‌ها را بسیار غنی کرد.»

کاری که Axis طی دهه‌ها برای ایجاد یک زنجیره تامین قوی انجام داده است – از جمله داشتن چندین تامین کننده قطعات کلیدی و مراکز تولیدی نزدیک به تامین کنندگان که کمک کرد تا برخی از اختلالات را کاهش دهد.

ارائه راه‌حل‌هایی که مشتریان در طول همه‌گیری به آن نیاز دارند، مانند فناوری‌های کنترل دسترسی بدون تماس مانند بیومتریک، نیز مهم است.

بهبود صنعت – قطعیت؟

در سال جاری و سال آینده، بازیابی در بازار نظارت تصویری و کنترل دسترسی به عنوان پروژه امنیتی و دوربین مداربسته کاملاً قطعی است.


new ranking of security system