برای یک مصرف کننده معمولی، نور ستاره می تواند یک اصطلاح بسیار گیج کننده برای درک باشد.

دوربین Starlight داهوا چیست؟ چگونه کار می کند و چه تفاوتی با دوربین های دید در شب مادون قرمز دارد؟

دوربین مداربسته Starlight داهوا چیست؟

دوربین های Starlight دوربین هایی هستند که دارای حسگرهای ویژه ای هستند که دید در شب را در شرایط کم نور بهبود می بخشند.

می تواند چیزهایی را ببیند که چشم غیر مسلح ما نمی تواند ببیند.

وقتی سطح نور به زیر 20 لوکس می‌رسد، چشم انسان نمی‌تواند اشیا را تشخیص دهد، دوربین‌های Starlight داهوا به دلیل حساسیت فوق‌العاده حسگر نور ستاره، تصویر واضح‌تری را ، حتی در شرایط 0 لوکس ارائه می‌دهند.

دوربین های دید در شب Starlight داهوا چگونه کار می کنند؟

دوربین‌های Starlight بر روی جدیدترین فناوری حسگر کار می‌کنند که دارای کیفیت پیچیده‌ای در کاهش نویز است که منجر به دید در شب واضح‌تر می‌شود.

این سنسورهای نور ستاره داهوا بزرگتر از سنسورهای دوربین مدار بسته سنتی هستند و دارای دیافراگم بازتر و سرعت شاتر کمتری هستند.

این قابلیت اجازه می دهد تا نور بیشتری به سنسور برسد، بنابراین، تصاویر تمام رنگی استثنایی در شرایط تاریک ارائه می دهد.

این فناوری داهوا برای تشخیص چهره انسان و پلاک خودرو کافی است، حتی زمانی که چشمان انسان قادر به دیدن آن نبود.

Dahua cctv starlight camera

دید در شب رنگی در مقابل دید در شب سیاه و سفید

دوربین های مداربسته Starlight داهوا می توانند دید در شب رنگی و سیاه و سفید را ارائه دهند. وقتی شرایط نور بدتر می شود یا هوا خیلی تاریک است، این دوربین های نور ستاره می توانند به دید در شب سیاه و سفید تغییر کنند.

این فیلم سیاه و سفید از صحنه‌های تاریک همچنان در مقایسه با دوربین‌های مداربسته استاندارد، به دلیل سنسورهای بسیار حساس، بسیار واضح خواهد بود.

دوربین های Starlight همیشه بهترین گزینه را انتخاب می کنند، سیاه و سفید یا رنگی بر اساس سناریو نور.

تفاوت بین دید در شب IR و Starlight چیست؟

سیستم‌های نظارت نور استارلایت در مقایسه با دوربین‌های مداربسته دید در شب مبتنی بر IR از نظر وضوح و کیفیت تصاویر در شرایط نور کم یا بدون نور، قابلیت دید در شب بهتری دارند.

در جایی که دوربین مبتنی بر IR باید چراغ‌های LED مادون قرمز خود را در طول شب روشن کند تا کار کند، دوربین‌های Starlight داهوا می‌توانند به لطف سنسورهای پیشرفته خود از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرند تا کیفیت تصویری عالی تولید کنند.

چرا دوربین Starlight داهوا را به جای دوربین های مبتنی بر IR انتخاب کنید؟

1. دوربین های امنیتی Starlight وضوح بهتری دارند

همانطور که قبلاً ذکر شد، دوربین‌های نور ستاره دارای حسگرهای بسیار حساس و لنزهای خاص هستند که نوید تصویری استثنایی و با کیفیت دید در شب را برای کاربران داهوا ارائه می‌دهند.

این به این معنی است که شما قادر خواهید بود چهره افراد را شناسایی کنید و پلاک‌ها را حتی در شرایط کم نور یا بدون نور، زمانی که دوربین‌های دیگر قادر به شناسایی جزئیات نیستند، مشاهده کنید.

2. دوربین های IP Starlight می توانند موارد بیشتری را ببینند

در مقایسه با یک دوربین مداربسته مبتنی بر IR که برای تولید تصویر به بازتاب LED های مادون قرمز متکی است، دوربین ستاره لایت از نور طبیعی که از منابع دیگر می آید استفاده می کند.

از آنجایی که هیچ وابستگی به LED های مادون قرمز وجود ندارد، دوربین های نور ستاره می توانند بیشتر را ببینند، مانند مردم آن طرف خیابان و تابلوی راهنماهای ساختمان های دور.

dahua starlight

کجا باید از دوربین های مداربسته Starlight استفاده کرد؟

با همه این پیشرفت های بزرگ در دید در شب، دوربین های Starlight داهوا مزایای بیشتری در زمینه های باز برای دید در شب گسترده خود دارند.