راه حل مدیریت هوشمند داهوا کدام تخلفات ترافیکی را می تواند تشخیص دهد؟

این راه حل هوشمند داهوا تشخیص عبور عابر پیاده، تغییر لاین غیرقانونی، عدم اطاعت از علائم راهنمایی جاده و پارک در خطوط دوچرخه را فراهم می کند.

همچنین تشخیص دو تخلف رایج ترافیکی را این تکنولوژی پیشرفته داهوا ارائه می دهد: سرعت زیاد و روشن بودن چراغ قرمز.

در میان همه عوامل تصادفات رانندگی، سرعت غیرمجاز شایع ترین و غالب ترین بوده است.

در کشورهای پردرآمد، سرعت غیرمجاز در حدود 30 درصد از تلفات ناشی از ترافیک نقش دارد، در حالی که حدود 50 درصد از تلفات جاده ای در کشورهای با درآمد متوسط را تشکیل می دهد.

Dahua intelligent parking

راه حل هوشمند مدیریت ترافیک داهوا دارای دوربین هایی مجهز به فناوری تشخیص خودکار شماره پلاک (ANPR) است که هم شماره پلاک و هم زمان را از ابتدا تا انتهای منطقه تشخیص ضبط می کند.

سپس اطلاعات به سکوی DMSS منتقل می شود تا میانگین سرعت هر وسیله نقلیه عبوری ارزیابی شود.

فاصله توصیه شده 2 تا 5 کیلومتر است که به میزان دقت 99.8 درصد می رسد.

dahua smart parking management

با افزایش طول ناحیه تشخیص، حاشیه خطا کاهش می یابد.

علاوه بر این، داهوا برای آسان‌تر و راحت‌تر کردن کار برای کاربران، نصب‌های قابل حمل و ثابتی را برای تشخیص سرعت نقطه و تشخیص سرعت بخش ارائه می‌کند و به پرسنل ترافیک اجازه می‌دهد در صورت لزوم به نقاط مختلف جاده حرکت کنند.

در حال حاضر، بیشتر راه‌حل‌های هوشمند ترافیکی داهوا شامل استفاده از حسگرهای زیرزمینی است که دارای معایب مختلفی هستند (مثلاً نیاز به حفر زمین برای دفن سنسور).

dahua smart parcking

 راه حل هوشمند مدیریت ترافیک داهوا بر روی ویدئو متمرکز است.

وقتی تخلفی رخ می‌دهد، دوربین‌های داهوا مانند مدل ITC952-AU3F-LZF1640 سه تصویر از تخلف می‌گیرند تا به عنوان مدرک استفاده شود: پلاک خودرو، وضعیت چراغ راهنمایی و نمای کلی از صحنه. پلتفرم مدیریت و ذخیره‌سازی DSS این داده‌ها را از هر دوربین جمع‌آوری می‌کند و برای پردازش بیشتر در اختیار اپراتورهای مشتری قرار می‌دهد.

دستگاه‌های ذخیره‌سازی هوشمند ترافیکی داهوا تضمین می‌کنند که داده‌ها حتی در صورت قطع برق ذخیره می‌شوند.

رعایت سرعت و رفتار مناسب رانندگی به ویژه در مناطق بحرانی مانند بزرگراه های سراسری، پل هوایی و رمپ ها الزامی است.

راه حل مدیریت ترافیک داهوا دارای مجموعه مناسبی از ابزارهای هوشمند برای کمک به اجرای ترافیک است.

علاوه بر تشخیص سرعت غیرمجاز و نقض چراغ قرمز، این راه‌حل می‌تواند استفاده از گوشی در حین رانندگی، بازکردن کمربند ایمنی، عدم رعایت علائم راهنمایی و رانندگی، اشغال خطوط اضطراری، تغییر خط غیرقانونی، جریان مخالف و غیره را نیز تشخیص دهد.

راه حل مدیریت ترافیک داهوا همچنین تشخیص کامیون بزرگ را ارائه می دهد،

که می تواند کامیون های ممنوعه در منطقه نظارت شده (“منطقه قرمز”) را بر اساس وزن و ابعاد و همچنین دوره زمانی خاص شناسایی کند.

illegal dahua intelligent

همچنین تشخیص کلاه ایمنی داهوا را ارائه می دهد که می تواند به اطمینان از پوشیدن کلاه ایمنی هنگام رانندگی با موتورسیکلت کمک کند.

علاوه بر این،به کمک این تکنولوژی هوشمند داهوا پارکینگ غیرقانونی را می توان از عمق 200 متری (قطر) تنها با 16 متر منطقه نقطه کور شناسایی کرد.