داهوا در چند وقت اخیر تکنولوژی جدیدی را عرضه کرده که میتواند در مصرف برق صرفه جویی کند.

بر اساس تکنولوژی جدید داهوا میزان پرتاب نور دید در شب بنا به فاصله سوژه تا دوربین اندازه گیری می شود،

یعنی یک عدد دوربین که تا به حال می توانست 40 متر پرتاب نور دید در شب داشته باشه بسته به وجود سوژه در فاصله های مختلف نور را تنظیم میکند و میزان پرتاب IR را کم و یا زیاد می کند.

در این سیستم هم در میزان مصرف برق و انرژی صرفه جویی می شود

و هم اینکه سوژه هایی که در فاصله نزدیک تر هستند با دید در شب زیاد تصاویرشان بهم نمیریزد و به سادگی قابل روئیت خواهند بود. این سیستم که داهوا اسم آن را DORI گذاشته و مخفف کلمات DETECT OBSERVE RECOGNIZE IDENTIFY  می باشد.

در قسمت اول که DETECT می باشد

، دوربین می تواند تا ماکزیمم متراژی که در آن مدل انتخاب می شود و با لنزی که دارد سوژه را تشخیص می دهد که متراژهای طولانی خواهند بود.

قسمت دوم OBSERVE یا مشاهده می باشد

که برای مشاهده سوژه مناسب می باشد و شما می توانید مشاهده کنید این دوربین با لنزی که دارد تا چه فاصله ای می تواند مشاهده کرد البته اکثرا داهوا سوژه را چهره انسان در نظر می گیرد.

قسمت بعدی RECOGNIZE

یعنی تشخیص و اینکه می توان سوژه را تشخیص داد که چه شخصی هست و اینکه روی قسمت  FACE DETECTION بتوان عمل کرد و حتی بتوان  FACE RECOGNZIE  انجام داد .

در قسمت آخر که IDENTIFY می باشد

و به نوعی در فارسی شناسایی نام گذاری می شود ، یعنی اینکه میشه سوژه را کاملا شناسایی کرد و با عکس هایی که از قبل داشته ایم مطابقت داد .

این اطلاعات حتما به تمامی افرادی که می خواهند برای پروژه های مختلفشان دوربین انتخاب کنند می تواند کمک خوبی باشد و با مراجعه به وبسایت کارخانه و یا وبسایت فروشگاه پویا این اطلاعات را سنجیده و در نهایت ارزیابی کنند که دوربینی که قصد خرید دارند با مگاپیکسل و لنزی که دارد آیا جوابگوی نیازشان هست یا خیر؟

به زودی مقاله های متنوع دیگری در مورد دوربین های داهوا ، NVR ها و دستگاه هایش با قابلیت هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در شبکه های اجتماعی و وبسایت فروشگاه پویا خواهیم گذاشت.