WDR چیست؟

هنگامی که ما باید از یک فضای بزرگ محافظت کنیم ، باید یک سیستم امنیتی خوب برای خود فراهم کنیم.

دوربین های نظارت تصویری داهوا محور اصلی هرگونه نصب امنیتی هستند.

آنها چشمانی هستند که هر گوشه از امکانات ما را زیر نظر دارند و کنترل می کنند و آنهایی هستند که به ما امکان می دهند نفوذها و سایر خطرات را تشخیص دهیم.

با دوربین های داهوا می دانیم چه اتفاقی می افتد، اما دوربین های داهوا باید از آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی برخوردار باشند.

در این قسمت توضیح می دهیم WDR چیست ، یکی از جالب ترین فناوری هایی که در بهترین دوربین های نظارت تصویری پیدا خواهیم کرد.

WDR of dahua cctv

WDR مخفف Wide Dynamic Range است.

این فناوری است که برخی از دوربین های ویدئویی داهوا از آن استفاده می کنند و برای جبران مشکلات ناشی از قرار گرفتن در معرض نور مفید است.

با استفاده از فناوری WDR ، دوربین های نظارت تصویری داهوا تصاویری را که در آن مناطق تاریک و روشن وجود دارد ، جبران می کند و در صورت استفاده از یک دوربین عادی ، تصاویر واضح را نمی بینیم.

با استفاده از این فناوری ، تعادل بین روشنایی و تاریکی به دست می آید ، که به لطف این رفتار پویا با نور ، کیفیت تصویر را بهبود می بخشد و نتیجه یکنواخت تری به دست می آورد.

وقتی دوربین داهوا به سمت پنجره هدایت می شود ، می توان مناطقی را پیدا کرد که کم و بیش نور در آنها وارد می شود.

با یک دوربین معمولی ، بدون WDR ، بخشی از تصویر را بسیار تاریک و قسمت دیگر را بسیار روشن می بینیم که با آن جزئیات زیادی از بین می رود.

این می تواند نقض امنیت باشد ، زیرا ما می توانیم بخشی از آنچه در آن منطقه تاریک اتفاق می افتد را از دست دهیم.

با استفاده از فناوری WDR تعادل حاصل می شود و ما تمام سطح پنجره را با سطح نوری یکنواخت و بدون از دست دادن جزئیات می بینیم.

 

WDR چگونه کار می کند؟

با استفاده از فناوری WDR ، لنز دوربین از سرعت شاتر متفاوتی استفاده می کند تا نور بیشتری را در برخی از مناطق تصویر و نور کمتری را در موارد دیگر ، روشن تر نشان دهد. قرار گرفتن در معرض سنسور در برابر نوری که از خارج دریافت می کند برای دستیابی به یک تصویر جبران شده کنترل می شود.

در مناطق سبک تر ، از سرعت بیشتری استفاده می شود تا سنسور برای مدت زمان کمتری در معرض نور قرار گیرد.

در مناطق تیره تر ، سرعت شاتر کندتر است و باعث می شود سنسور برای مدت بیشتری نور بیشتری را بگیرد.

هر دو تصویر برای بدست آوردن تصویر نهایی با نور متوسط ، ترکیب شده اند.

اگر دوربینی داشته باشیم که از داخل ساختمان از طریق پنجره نظارت می کند ، مناطق دورتر از شیشه روشن تر به نظر می رسند ، در حالی که آنهایی که نزدیکتر هستند تیره تر به نظر می رسند. با نوردهی مضاعف ، به لطف فناوری WDR ، ما به تصویری واضح و متعادل دست می یابیم که در آن تمام فضا با همان سطح روشنایی ظاهر می شود.

دوربین های داهوا دارای WDR در شرایط مختلف که نیاز به نظارت بسیار با کیفیت دارند ایده آل هستند. برخی از نمونه ها می توانند عبارتند از:

هنگامی که دوربین داهوا از داخل ساختمان به بیرون (پیاده روها ، حیاط ، خیابان) اشاره می کند. در اینجا ، مناطقی از نور تاریک ، تغییرات نور در اثر حرکت خورشید و غیره را خواهیم یافت.

هنگامی که دوربین داهوا مجبور است درها یا پنجره های شیشه ای را ببیند ، جایی که معمولاً انعکاس های زیادی وجود دارد که از روشنایی یکنواخت صحنه جلوگیری می کند.

دوربین های WDR داهوا می توانند یک راه حل ایده آل برای جلوگیری از نقض امنیت در مناطقی با نورپردازی دشوار باشند.

وجود مناطق تاریک با مناطق بسیار روشن ، دوربین های معمولی را بی اثر می کند. در اینجا ، لازم است که دوربین هایی که از ابتدا برنامه ریزی نشده اند جایگزین شوند.

dahua WDR cctv camera

این امر اهمیت اهمیت نگهداری از سیستم امنیتی را تقویت می کند:

اگر سیستم امنیتی نگهداری شده و به روز شده ای نداشته باشیم ، 100٪ امنیت نخواهیم داشت.

در بسیاری از نقاط ، این دوربین های امنیتی به این دلیل ساده وجود ندارند که هنگام نصب ، هنوز در دسترس نبودند.