کاهش تراکم ترافیک با استفاده از راه حل هوشمند ترافیک داهوا

ازدحام ترافیک یک مشکل همیشگی در جاده ها، به ویژه در مناطق شهری بوده است.

دراین زمینه، ازدحام ترافیک با تضاد بین عرضه و تقاضا همراه است، یعنی رشد تعداد وسایل نقلیه موتوری و منابع جاده نامتوازن است.

 چگونه می توانیم ازدحام ترافیک را کاهش دهیم؟

راه حل ها را می توان به 4 جنبه نسبت داد: برنامه ریزی شهری، برنامه ریزی شبکه ترافیک، ساختار سفر ترافیک، و ساخت و توسعه سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS).

یک سیستم حمل و نقل هوشمند، مانند راه حل مدیریت هوشمند ترافیک داهوا، از فناوری ارتباطی قوی و داده های مرتبط با حمل و نقل برای بهبود ایمنی و کارایی مدیریت ترافیک داهوا و کاهش مشکلات ترافیکی استفاده می کند.

بر اساس ارزیابی سازمان های بین المللی ITS، سیستم حمل و نقل هوشمند موثر داهوا می تواند به کاهش تراکم ترافیک و تصادفات تا 20 درصد و تأخیر در ترافیک تا 25 درصد کمک کند.

راه حل هوشمند مدیریت ترافیک داهوا شامل راه حل های تخصصی برای کمک به کاهش تراکم ترافیک است.

هدف این سیستم داهوا دستیابی به “تشخیص زودهنگام و ارسال زودهنگام” به منظور جلوگیری از گسترش ازدحام و جلوگیری از تصادفات در جاده است.

در درجه اول این تکنولويی داهوا حول این فرآیندهای اصلی می چرخد: درک تراکم، مدیریت ازدحام، بهینه سازی ترافیک .

traffic technologey of dahua

رفع ازدحام

برای این مرحله، راه حل مدیریت ترافیک هوشمند داهوا دوربین های مجهز به هوش مصنوعی داهوا مانند مدل ITC431-RW1F-L را ارائه می دهد.

این دوربین داهوا دارای وضوح 4 مگاپیکسل با فناوری Starlight است که می تواند اطلاعات ترافیکی واضحی را ثبت کند.

این تکنولوژی داهوا می تواند تا 4 خط را پوشش دهد و 5 نوع پارامتر ترافیکی (به عنوان مثال جریان ترافیک، طول صف) را جمع آوری کند، که نرخ دقت بیش از 95٪ را ارائه می دهد.

علاوه بر این، برای رسیدگی به مشکلات ناشی از عوامل محیطی، داهوا همچنین محصولات مجهز به فناوری‌های پیشرفته مختلف مانند رادار، ژیروسکوپ الکترونیکی، جی‌پی‌اس و غیره را توسعه داده است.

رسیدگی به تراکم

روش های مختلفی برای مدیریت ترافیک وجود دارد: اول، سکوهای کنترل ترافیک را می توان ترکیب کرد تا فوراً دستور را به پرسنل مربوطه ارسال کند.

روش دیگر – که هسته راه حل مدیریت ترافیک هوشمند داهوا است – بهینه سازی کنترل سیگنال ترافیک، ارتقاء و جایگزینی کنترل کننده سیگنال غیرهوشمند سنتی و انجام کنترل بصری از راه دور برای حل تراکم ترافیک توسط داهوا است.

آخرین اطلاعات ترافیکی همچنین می تواند از طریق سیستم راهنمایی ترافیک نمایش داده شود تا مسافران را در مورد ازدحام ترافیک در نزدیکی آگاه کند.

dahua traffic manage

بهینه سازی ترافیک داهوا

اگر تراکم ترافیک دوره ای و مکرر باشد، به احتمال زیاد ناشی از تنگنای اساسی در طراحی کلی شبکه راه است.

در این مورد، انجام یک راه حل جامع مدیریت ترافیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

جدای از اجرای ترافیک، جنبه دیگر راه حل مدیریت ترافیک هوشمند داهوا، بهینه سازی زمان بندی کنترل سیگنال بر اساس جریان ترافیک در زمان واقعی است.

این سیستم مبتنی بر سیستم تشخیص جریان ترافیک در سطح خط است که می تواند صحنه های بزرگ را پوشش دهد تا پارامترهای متعددی مانند جریان خط، نرخ اشغال، طول صف، تراکم ترافیک و غیره را شناسایی کند. به طور خودکار بر اساس زمان روز و شرایط واقعی ترافیک جاده سوئیچ می شود و ازدحام ترافیک شهری را کاهش می دهد.

موج سبز را می توان در ساعات معمولی برای عبور سریع وسایل نقلیه انجام داد. همچنین، این داده های ترافیکی جمع آوری شده می تواند به اپراتورهای شهری در بهینه سازی برنامه ریزی شبکه راه کمک کند.