امروزه با توجه به تقاضای بالای بازار و مشتریان از هاردهای ssd باعث این شده که شرکت وسترن دیجیتال اقدام به بستن تولید هاردیسک های hdd کند .

شرکت وسترن دیجیتال 

شرکت وسترن که سالهای زیادی فعالیت خود را در زمینه تولید هاردیسک های hdd داشته است، تصمیم گرفتند که شرکت خود در کوالامپور را تا پایان 2019 تعطیل کنند، و این علت کاهش نیاز بازار به این نوع از هاردیسک ها نیز می شد.

شرکت وسترن دیجیال یکی از معدود شرکت هایی می باشد که تمام قطعات مورد نیاز هاردیسک خود اعم ازhas  و اhga را تولید می کند و بزرگترین کارخانه ی خود در بنگ‌پا – این تایلند، پتالینگ جایا مالزی و پراچنیبوری تایلند قرار دارند را تعطیل کرد .

بازار کار سالانه هارد های وسترن

قیمت این هاردیسک ها از 550 میلیون در سال 2014 به رقم تقریبی 400 میلیون در سال 2017 کاهش یافته است ،که این تفاوت بسیار تخریب کننده و هشداری برای شرکت های فعال نیز می باشد به همین علت وسترن و سیگیت که نقش مهمی در این عرصه داشتند؛ تصمیم گرفتند که کارخانه های تولید خودشان را تعطیل کنند، که در ابتدا سیگیت کارخانه ی خود را در سوژو چین تعطیل کرد و بعد وسترن در ژاپن.


بازار حافظه‌های HDD از ۵۵۰ میلیون واحد در سال ۲۰۱۴ به رقم تقریبی ۴۰۰ میلیون واحد در سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده است و این موضوع زنگ خطری برای شرکت‌های فعال در این حوزه است.

در همین راستا وسترن دیجیتال و سیگیت به عنوان بازیگران اصلی این عرصه، طی سال‌های گذشته برنامه‌ی گسترده‌ای برای کاهش فعالیت و ظرفیت تولید هارددیسک‌های خود تدوین کرده‌اند. سیگیت در اولین قدم کارخانه‌ی خود در شهر سوژو چین را تعطیل کرد و سپس وسترن دیجیتال اقدام به بستن خط تولید خود در اوداوارا ژاپن کرد.

نقش خط تولید پتالینگ در شرکت وسترن

خط تولید پتالینگ جایا کوالالامپور در سال ۱۹۷۳ آغاز به کار کرد اما در سال ۱۹۹۴ وسترن از ظرفیت بالای این کارخانه برای تولید هارددیسک بهره برد. خط تولید‌ها واقع در نزدیکی جوهور و کوچینگ که هر دو  به تولید قطعات مورد نیاز هاردیسک میپرداختند و هم‌چنین مکان اصلی تحقیق و توسعه‌ ی این شرکت در نزدیکی کوالالامپور که در سال ۲۰۱۰ با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد دلاری افتتاح گردید.

به گفته برخی از مدیران پس از تعطیلی کارخانه ی وسترن در مالزی در ماههای دیگر مرکز تولید حافظه های ssd در کشور راه اندازی خواهد کرد به این دلیل که هزینه مونتاژ و تولید این حافظه ها کمتر از hdd نیز می باشد . پس از تاسیس این مرکز تولید ssd ، تعداد کارخانه های وسترن به 3 عدد نیز می رسد.و اینکه وسترن دیجیتال جایگاه خود را به عنوان قوی ترین و بزرگترین تولید کننده ی حافظه در جهان نیز حفظ خواهد کرد.