مزایا و معایب داهوا که هر خریداری باید بداند!

 

پس از کش و قوس فراوان ، زیر و رو کردن سایت رسمی داهوا و سایت های مختلف و همچنین تجربه چندین سال فروشندگی داهوا ، این مطلب را برای شما خریداران داهوا و نصابان عزیز فراهم کردیم ، لطفا قبل از خرید داهوا این متن را مطالعه نمایید.

اگر کاربر دوربین مداربسته هستید ، اگر با دوربین مداربسته سر و کار دارید ، حتما نام داهوا به گوشتان رسیده است.

داهوا چندین سال است که با ورود به باز ایران و البته بیرون رفتن بسیاری از برند های بزرگ به علت وجود تحریم ها نام خود را بر سر در بازار دوربین مداربسته ایران میخ کوب کرده است.

می توان گفت با رشد روز افزون محصولات داهوا در ایران و نبود رغیب مناسب ، کم کم معایب دوربین های مداربسته داهوا و DVR ، NVR داهوا به فراموشی سپرده شد.

البته که شرکت های وارد کننده داهوا نیز در این امر بی تقصیر نیستند ، چرا که همیشه سعی بر آن بوده تا نام داهوا نکات و مزایای داهوا را در ذهن مخاطب بازگو کند.

اما ما امروز قصد در بیان مزایا و معایب برند داهوا داریم .

معایب دوربین مداربسته داهوا

.1 قیمت محصولات داهوا

اگر از نمایندگی های فروش داهوا بپرسید ؛ بیشترین فروش محصولات داهوا مربوط به چه دسته ای است ؟ بی شک پاسخی که می شنوید ، سری و دسته کوپر است ، متاسفانه با

افزایش نرخ دلار و قیمت گذاری کمپانی ، عمده خرید مصرف کنندگان به خرید محصولات سری کوپر داهوا (سری ارزان و اقتصادی) کشیده شده است و می توان گفت دوربین های موتورایز و 8 مگاپیکسل داهوا دیگر به مدل های پروژه ای و غیر قابل خرید برای کاریران تبدیل شده.

2. ضعف در انتقال دیتا در متراژ زیاد

متاسفانه دوربین های داهوا در متراژ های بالای 100متر شما را وادار به خرید ، ویدئو بالون و نویزگیر می کنند و خیلی کم پیش خواهد آمد که در این فاصله انتقال دیتا موثری داشته باشند.

.3 عدم وجود خروجی AV در NVR و DVR داهوا

متاسفانه خروجی AV در دستگاه های داهوا وجود ندارد و همین مثله ، به موضلی تشکیل شده تا شخص خریدار برای این موضوع اقدام به خرید مبدل برای AV کند

.4  تک صدا بودن دستگاه های داهوا

داهوا با پرده برداری از تکنولوژی AOC ، یعنی انتقال صدا و تصویر از روی یک کابل گام بزرگی در تکنولوژی دوربین مداربسته برداشت .

و به همین دلیل دوربین های متعددی از داهوا مجهز به میکروفون جهت ضبط صدا شدند.

اما مشکل اساسی اینجاست که عمده دستگاه های داهوا دارای یک ورودی صدا هستند و در بسیاری از پروژه ها این موضوع جواب گوی کارفرما نیست .

 

.5 عدم نشان و نام چیپست های استفاده شده

داهوا با پاک کردن روی چیپست ها مانع از اطلاع کاربر از شرکت سازنده آن می گردد ، این موضوع اگرچه به علت وجود رغیب های متعدد دور از انتظار نیست ، اما بسیاری از کاربران دوربین مداربسته که علم کافی در این زمینه را دارند ، با این ابتکار داهوا به مشکل می خورند.

مزایای دوربین مداربسته داهوا:

.1  استفاده از بهترین متریال حتی در سری های اکونومی

داهوا با استفاده از بهترین متریال ساخت چه در بدنه دوربین مداربسته و چه در چیپست های دستگاه های ضبط کننده تصاویر خود ، بهترین کیفیت را به مصرف کننده ارائه می دهد.

. 2 تکنولوژی هوش مصنوعی

یکی دیگر از تکنولوژی هایی که دوربین های مداربسته داهوا و NVR ، DVR های داهوا استفاده از سیستم هوش مصنوعی است.

این امر کمک شایانی به کاربران دوربین مداربسته کرده و همچنین سبب گشته تا داهوا پروژه های بسیار مهم و بیشتری را تحت احاطه خود قرار دهد.

 

dahua AI camera

3. دیددرشب

برند داهوا ، یکی از بهترین دوربین های مداربسته در شب می باشد .

استفاده از تکنولوژی FULL-COLOR (LED WarmLight)در دوربین مداربسته داهوا ، سبب این شده تا در تاریکی مطلق خریداران داهوا بهترین تصاویر رنگی را دریافت کنند.

  

4. فرمت فشرده سازی +H265

فرمت فشرده سازی به طور کلی به شما کمک می کند تا ویدئو هارا با فشرده سازی بالا دریافت کنید.

این فرمت همچنین در کیفیت تصاویر و نوع آن ها بسیار مهم است.

حتما قبل از خرید دستگاه مطمئن شوید که دستگاه DVR ، NVR داهوای شما ، تصاویر را با فرمت فشرده سازی +H265 ذخیره می کند.

.5انتقال تصویر رایگان

تا به امروز انتقال تصویر سیستم مداربسته داهوا بدون مشکل در ایران فعالیت داشته است .

البته که با محدودیت های اینترنتی ، مشکلات مقطعی برای انتقال تصویر داهوا پیش آمد ، اما کماکان یکی از برترین مزیت های داهوا نسبت به برند های دیگر ، انتقال تصویر رایگان داهوا می باشد