ایده آل ترین سناریو برای مصرف کنندگان این است، که هیچگاه مورد حمله قرار نگیرند و هک نشوند .

اما با توجه به اینکه این روزها هرکدام از ما در معرض حمله سایبری قرار داریم رساندن درصد خطر به صفر یک مسئله ی پیچیده است.

می توان با شیوه های خاصی مطمئن شد، که دستگاه ما هدف ساده ای برای هکر ها نیست.

بسیاری از مردم حتی نام کاربری و رمز عبور پیش فرض دستگاه را تغییر نمی دهند، که با توجه به این موضوع امروز شرکت هایی نظیر داهوا و هایکویژن این وظیفه  را به عهده مشتری  می گذارند.


 

امیر لخانی برای حفاظت بیشتر راهکار هایی ارائه داده است :

  1. از رمز های عبور پیچیده که ترکیبی از اعداد و علائم و حروف هستند استفاده کنید که امروزه توسط کمپانی هایی نظیر داهوا قابل تایید است.
  2. اگر در دستگاه شما مانند سیستم نظارت تصویری داهوا گزینه ی پیشرفته احراز هویت از جمله الگوی تصویری ( پترن ) و یا ایجاد ارتباط بین ایمیل و دستگاه وجود دارد آن را فعال کنید.
  3. تا جایی که میتوانید دسترسی به دوربین ها را توسط دستگاه های مختلف کنترل کنید تا بتوانید ترافیک را کنترل کنید ، شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مزیت های کمپانی های بزرگی نظیر داهوا و هایکویژن همین ویژگی است.
  4. همیشه مطمئن باشید که آخرین ورژن از نرم افزار و سیستم عامل را استفاده می کنید.

بسیاری از حملات و تروجان ها هر روز کشف می شوند و تولید کنندگان مجبور هستند که هر روز راهکار جدیدی برای جلوگیری از حمله های مشابه ورفع مشکل حال حاضر ارائه دهند.

  1. تا جایی که می توانید دوربین های خود را از قسمت های دیگر اینترنت اشیا خود جدا کنید تا بتوانید فعالیت هکرها را محدود کنید.

آلون لوین

او معتقد است که مبارزه با حملات سایبری را باید از سطح تولید کنندگان و کارخانه آغاز کنیم، که این موضوع را کمپانی های تولید دوربین مداربسته مثل داهوا رعایت می کنند.

او استفاده از دیوارهای دفاعی چند لایه و عمیق را به این منظور پیشنهاد میکند.

وی معتقد است که شروع حفاظت سایبری از طراحی آغاز میشود و باید امنیت را هنگام طراحی محصول و توسعه آن تقویت کرد…

وی بر این موضوع تاکید دارد که برای تولیک کنندگان ضروری است که از تکنیک هایی استفاده کنند که هکر ها نتوانند از طریق هرگونه دستگاه مرتبطی به دوربین ها دسترسی پیدا کنند.

 

در عین حال او معتقد است که استفاده از نیروی انسانی و همچنین سخت افزارهایی مانند روتر ها و کنترل آن توسط شخص ثالث میتواند کمک شایانی به محافظت سایبری بکند