در مکانهایی که گازهای قابل احتراق ، مواد شیمیایی ، پودرها یا سایر مواد قابل اشتعال وجود دارد ، آتش و انفجارها خطری ثابت هستند.

این بدان معناست که شرکتهایی که با مواد اشتعال زا کار می کنند ، فقط نباید اطمینان حاصل کنند که کارکنان با خیال راحت کار می کنند و از وسایل حفاظتی مناسب استفاده می کنند.

شما همچنین به تجهیزات الکتریکی و دیگر تجهیزات ایمن نیاز دارید ، متأسفانه ، با راه حل های امنیتی سنتی – و به ویژه دوربین های مدار بسته – این امکان پذیر نیست.

پوشش پلاستیکی روی اکثر محصولات به این معنی است که جرقه و شعله های ناشی از اتصال کوتاه یا نقص دیگری در دستگاه می تواند به سرعت با جو یا تجهیزات مجاور تماس پیدا کند

اگر جرقه یا شعله ایجاد کند که می تواند منجر به انفجار بسیار بزرگتر شود.

در حالی که ممکن است نتوانید وجود گازها یا مواد قابل اشتعال را در محیط خود کنترل کنید ، می توانید منبع احتراق را با تجهیزات امنیتی “ضد انفجار” ، از جمله دوربین های مداربسته داهوا و هایکویژن کنترل کنید.

این نوع دوربین های مداربسته داهوا لزوماً قادر به زنده ماندن از یک انفجار یا آتش سوزی بزرگ نیستند ، اما می توانند اطمینان حاصل کنند که هیچ جرقه یا شعله ای که از خود دستگاه سرچشمه می گیرد ، با احتراق گازها در محیط یا مواد قابل اشتعال در مجاورت یا سایر تجهیزات ، آسیب وسیع تری را ایجاد نمی کند .

ویژگی های کلیدی دوربین های امنیتی داهوا و هایکویژن “ضد انفجار”

برای اطمینان از اینکه جرقه یا شعله های ناشی از دستگاه هرگز باعث آتش سوزی یا انفجار نمی شوند ، دوربینها و سایر وسایل امنیتی باید به روشهای خاصی “سخت” شوند. که کمپانی های مداربسته نظیر داهوا و هایکویژن که شامل:

dahua cctv camera

1) استفاده از مواد ضد انفجار برای پوشش بیرونی محصول داهوا

دوربین های اصلی ضد انفجار داهوا از مواد “ضد انفجار” استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که جرقه ها و شعله ها نه جو و نه تجهیزات اطراف را شعله ور نمی کنند.

به طور معمول ، این بدان معنی است که دستگاه به طور کامل توسط یک لایه اضافی از فولاد ضد زنگ-اغلب تا 3.5 میلی متر ضخامت پوشانده شده است. با استفاده از این ضخامت فولاد ، تولیدکنندگان می توانند اطمینان حاصل کنند که دستگاه های آنها می توانند تا 1.5 برابر فشار موجود در هسته انفجار را تحمل کنند.

hikvision cctv camera

2) اصول و ساختارهای طراحی ضد انفجار

با استفاده از یک طرح اتصال استوانه ای مقاوم در برابر شعله در داخل محفظه محصول از جنس استنلس استیل ، می توان گاز منفجره داخلی را به یک مجرا هدایت کرد ، به طوری که جرقه و شعله هرگز با محیط تماس پیدا نکند.

به عبارت دیگر ، آتش سوزی که در داخل دوربین داهوا به دلایل الکتریکی یا دلایل دیگر شروع می شود ، نمی تواند از محفظه عبور کند و اطمینان حاصل شود که آتش هرگز از دوربین مداربسته داهوا یا هایکویژن به سایر تجهیزات یا مناطق دیگر محل سرایت نمی کند.

hikvision dahua industrial camera