لیست اخبار

جایگزین SSD به جای حافظه های HDD

جایگزین SSD به جای حافظه های HDD

امروزه با توجه به تقاضای بالای بازار و مشتریان از ssd باعث این شده که شرکت وسترن دیجیتال اقدام به بستن تولید هاردیسک های hdd کند . شرکت وسترن که سالهای زیادی فعالیت خود را در زمینه تولید هاردیسک های hdd داشته است تصمیم گرفتند که شرکت خود در کوالالامپور را تا پایان 2019 تعطیل کند و این علت کاهش نیاز بازار به این نوع از هاردیسک ها نیز می باشد. شرکت وسترن دیجیتال یکی از معدود شرکت هایی می باشد که تمام قطعات مورد نیاز هاردیسک خود اعم از has و اhga را تولید میکند و بزرگترین کارخانه ی خود در بنگ‌پا – این تایلند، پتالینگ جایا مالزی و پراچنیبوری تایلند قرار دارندرا تعطیل خواهد کرد .

قیمت این هاردیسک ها از 550 میلیون در سال 2014 به رقم تقریبی 400 میلیون در سال 2017 کاهش یافته است که این تفاوت بسیار تخریب کننده و هشداری برای برای شرکت های فعال نیز می باشد به همین علت وسترن و سیگیت که نقش مهمی در این عرصه داشتند تصمیم گرفتند که کارخانه های تولید خودشان را تعطیل کنند که در ابتدا سیگیت کارخانه ی خود را در سوژو چین تعطیل کرد و بعد وسترن در ژاپن اقدام نمود.
بازار حافظه‌های HDD از ۵۵۰ میلیون واحد در سال ۲۰۱۴ به رقم تقریبی ۴۰۰ میلیون واحد در سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده است و این موضوع زنگ خطری برای شرکت‌های فعال در این حوزه است. در همین راستا وسترن دیجیتال و سیگیت به عنوان بازیگران اصلی این عرصه، طی سال‌های گذشته برنامه‌ی گسترده‌ای برای کاهش فعالیت و ظرفیت تولید هارددیسک‌های خود تدوین کرده‌اند. سیگیت در اولین قدم کارخانه‌ی خود در شهر سوژو چین را تعطیل کرد و سپس وسترن دیجیتال اقدام به بستن خط تولید خود در اوداوارا ژاپن کرد.

خط تولیدپتالینگ جایا کوالالامپور در سال ۱۹۷۳ آغاز به کار کرد اما در سال ۱۹۹۴ وسترن از ظرفیت بالای این کارخانه برای تولید هارددیسک بهره برد. خط تولید‌ها واقع در نزدیکی جوهور و کوچینگ که هر دو  به تولید قطعات مورد نیاز هاردیسک میپرداختند و هم‌چنین مکان اصلی تحقیق و توسعه‌ ی این شرکت در نزدیکی کوالالامپور که در سال ۲۰۱۰ با سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد دلاری افتتاح گردید. به گفته برخی از مدیران پس از تعطیلی کارخانه ی وسترن در مالزی در ماههای دیگر مرکز تولید حافظه های ssd در کشور راه اندازی خواهد کرد به این دلیل که هزینه مونتاژ و تولید این حافظه ها کمتر از hdd نیز می باشد . پس از تاسیس این مرکز تولید ssd ، تعداد کارخانه های وسترن به 3 عدد نیز میرسد . و اینکه وسترن دیجیتال جایگاه خود را به عنوان قوی ترین و بزرگترین تولید کننده ی حافظه در جهان نیز حفظ خواهد کرد.

نویسنده: زهرا زینلی

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

 

 

جایگزین SSD به جای حافظه های HDD
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

ادامه خبر
مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

ادامه خبر
رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

ادامه خبر
ابراز نگرانی کاربران از سیستم نظارتی هوآوی

ابراز نگرانی کاربران از سیستم نظارتی هوآوی

ادامه خبر