لیست اخبار

DVR & NVR

DVR & NVR

در این مقاله به اختراع دستگاه های ضبط تصویر علی الخصوص DVR و NVR خواهیم پرداخت . دستگاه های ضبط تصویر مانند digital hard disk video recorder یا  digital network recorder در صنعت نظارت تصویری ، نظارتی و سیستم های امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها سیگنال های ویدئویی را دریافت می کنند ، سیگنال را ضبط می کنند و سیگنال ضبط شده را برای مشاهده به کاربر نمایش می دهند .

DVR ها و NVR ها با دوربین های ویدئویی و مانیتورها مرتبط هستند .داده های ویدئویی ضبط شده در یک فرمت دیجیتالی بر روی یک درایو هارد دیسک ضبط می شوند . رمز گذاری دورن NVR و DVR برای دیجیتالی شدن سیگنال دریافتی ، رمز گذاری سیگنال و فشرده سازی سیگنال برای ذخیره سازی بر روی هارد دیسک است .  سپس رمز گشایی توسط رسیور و ذخیره به صورت سیگنال های تلویزیونی اتفاق می افتد و این سیگنال های ذخیره شده به یک مانیتور منتقل می شوند و تصاویر بر روی صفحه نقس می بندد . نوشته شدن فیلم بر روی درایو DVR و NVR  به صورت موقت صورت می گیرد تا زمانی که ضبط ویدئو متوقف شود ، سپس فایل بسته می شود و داده ها به هارد دیسک منتقل می شوند . اگر اشتباهی در رمز گذاری صورت بگیرد و در حین ضبط فیلم توقفی صورت بگیرد اطلاعات به طور کامل از دست می رود . علاوه بر این صنایع خاص برنامه های بخصوصی برای برنامه های کاربردی نظارتی دارند برای مثال ویدئوهای مربوط به بازجویی و اعمال قانون باید وضوح خاص ، صدا و کد زمانی خاصی را دارا باشد. بر این اساس مطلوب است که یک سیستم NVR یا DVR برای حفظ داده ها در صورت بروز هر گونه عامل مداخله کننده ای وجود داشته باشد .

در حال حاضر سیستم ضبط ویدئویی دیجیتال  برای ضبط داده های ویدئویی مورد استفاده قرار می گیرد . سیستم ضبط ویدئویی دیجیتال دارای یک دستگاه ضبط ویدئو برای دریافت ورودی ویدئو از دستگاه ورودی ویدئو می باشد. دستگاه ضبط ویدئو شامل یک سرور، تعداد زیادی کارت های رمز گذاری ویدئو و یک ماژول کنترل ذخیره سازی می باشد.هر کارت رمزگذاری شده برای تبدیل داده های ویدئویی آنالوگ به ویدئوهای 4 مگاپیکسلی دیجیتالی در سرعت پایدار حداقل FD1 می باشد . این سیستم همچنین شامل یک دستگاه ورودی ویدئو ،یک دستگاه ذخیره سازی ،یک دستگاه فعال پیکر بندی شده برای ارائه یک سیگنال فعال سازی به دستگاه ضبط ویدئویی و یک دستگاه خروجی قادر به نمایش داده های ویدئویی ضبط شده توسط دستگاه ضبط ویدئو میباشد . دستگاه ضبط ویدئو می تواند در ارتباط با یک شبکه کامپیوتری باشد .

https://www.google.com/patents/US20070098370

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

DVR & NVR
5 (100%) 2 votes

مقالات مرتبط

تکنولوژی Dahua Pfa چیست؟

تکنولوژی Dahua Pfa چیست؟

ادامه خبر
تکنولوژی Surge Protection چیست؟

تکنولوژی Surge Protection چیست؟

ادامه خبر
ادامه (چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را درخانه نصب کنیم؟)

ادامه (چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را درخانه نصب کنیم؟)

ادامه خبر
چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر