لیست اخبار

جنگ داهوا و هایک ویژن

جنگ داهوا و هایک ویژن

جنگ فی مابین داهوا DAHUA و هایک ویژن HIKVISION جدیدا به نقطه جدیدی رسیده است. پس از تاسیس کارخانه داهوا که 300 هزار متر مربع بود، داهوا کارخانه تولید چیپ ستی CHIPSETرا خریداری کرده بود که تولید و در اختیار آنها قرار میداد اما همین کارخانه برای های سیلیکون HISILICON  هم چیپ ست تولید می کرد و برای مدتی این کار داهوا برای های سیلیکون ایجاد مشکل می کرد و ارائه چیپ ست برای های سیلیکون با تاخیر مواجه شد و های سیلیکون نمی توانست پاسخگوی مشتریانش باشد.به همین دلیل های سیلیکون با هایک ویژن قراردادی امضا کرد و سری جدید چیپ ستی تحویل هایک ویژن داد که جدیدا با برند های لوکHILOOK  از آن رونمایی شده است.  در حقیقت هایک ویژن و های سیلیکون با هم به این نتیجه رسیدند که برای جلوگیری از فروش داهوا رده ECONOMY  و سری HILOOK را انتخاب کردند که هم HDTVI  ( TURBO HD ) و سری IP های خودش را تحت عنوان HILOOK  با قیمت مناسب تر بیرون بدهد.

اما داهوا هم بیکار ننشست و با توانایی که خودش داشت چیپست ها ، کیس ها و سنسورهای ارزان قیمتی را انتخاب کرد و در سیستم های تحت شبکه اش EZIP را شروع به تولید کرد و در بازار ایران هم چیپست های OMNIVISION یا معروف به OV در سری ECONOMY  را به همراه چیپست های داهوا و به همراه پورتPOEعرضه کرد. همچنین  NVR  های ارزان قیمتی که با سری شماره 2 عرضه می شدند 2104، 2108 که با کدهای جدید به بازار ارائه شده اند.در مقام مقایسه سری LITE داهوا چه در دستگاه ها و چه در دوربین ها با کد، کیس و چیپست های جدیدی در حال عرضه به بازار هستند که در حقیقت یک سری جدید از محصول و یک خط تولید جدیدی برای مقابله با سری  IP  ، HILOOK  می باشند.

داهوا در مورد سری HDCVI هم بیکار ننشست و برای مقابله با سری  TURBOHD HILOOK  سری کوپر COOPER را معرفی کرده که تا مدتی دیگر به ایران خواهد رسید که باز هم همان سری LITE دوربین ها و دستگاه های داهوا هست که با سنسورهای OMNIVISION و چیپست های جدید خود داهوا که در DVR ها هم دیده میشود و معادل دستگاه 4104 ,  و 4108  می باشد.دوربین هاهم در حال حاضر فقط کیس های پلاستیکی هستند که شامل دام و بولت کیس پلاستیکی هستند. ما با بولت 1000RP یا1200RP  آشنا هستیم که بدنه پلاستیکی هستند  و همینطور در دام ها کیس هایی هستند که قدیم با کد EP می شناختیم که کیس های شبیه دام های فلزی فعلی هستند

اما بدنه پلاستیکی دارند. اما قطعا در زمان نه چندان دوری اسپید دام ، دوربین های بدنه فلزی و متنوعی داهوا اضافه خواهد کرد و فکر می کنم با نرخ دلاری که ما داریم سری کوپر و سری EZ IP  در ایران ما بسیار پر مصرف می شود و بر اساس بودجه مردم باصرفه تر خواهد بود.

البته قطعا از سری ها شرکت های دیگر واردات خواهند داشت چون قطعا دوربین ها با مشخصات ویژه و کالاها ی بروز در ایران مصرفی هستند اما خرید عمومی روی سری های کوپر و EZ IP خواهد بود. حالا باید منتظر باشیم با ورود و جا افتادن HILOOK  و سری های کوپر و  EZ IP داهوا ببینیم در این جنگ چه کسی برنده خواهد بود و میزان فروش بیشتر از آن چه شرکتی خواهد شد؟

نویسنده : آقای مهران گلزار

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

جنگ داهوا و هایک ویژن
5 (100%) 2 votes

مقالات مرتبط

ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ادامه خبر
دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

ادامه خبر
مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

ادامه خبر
رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

ادامه خبر