لیست اخبار

کاهش نویز دیجیتال DNR چیست؟

کاهش نویز دیجیتال DNR چیست؟

DNR در دوربین مداربسته یک مکانیزم بهبود دهنده تصویر است که به کاهش نویز الکترونیکی کمک می کند. اصطلاح DNR مخفف سه واژه Digital Noise Reductionn به معنای کاهش نویز دیجیتال است.

یک فیلتر دو بعدی میزان نویز موجود در تصویر دارای نور پایین را کاهش می دهد..

اما فیلتر سه بعدی یک قدم جلوتر بوده و در هر دو نوع تصویر ساکن و یا متحرک ، میزان نویز را کاهش می دهد.

مزایای بسیار زیادی  در به کار گیری DNR وجود دارد مانند:

۱.سیگنال واضح تر

۲.تصویر چشم نواز تر

ابتدا DNR یک سیگنال واضحتر ،تا حدود ۷۰% ذخیره در فضای دیسک را ارائه می دهد، بنابراین شما امکان ذخیره سازی میزان بیشتری از تصویر را بر روی هارد خواهید داشت.

سپس دوربینهای مجهز به تکنولوژی DNR ، تصویر چشم نوازتری را ارائه می دهند و تکنولوژی DNR ، تمایز میان حرکت درست و نویز تصویر را برای شما آسان تر کرده و به DVR این امکان را می دهد که در تشخیص حرکت-مخصوصا در شرایط نور کم ، موثر تر عمل کند.

DNR چگونه عمل می کند ؟

چیپ موجود در دوربین همواره در حال نویز برداری در تصویر ،مخصوصا در حالت نور کم است. تکنولوژی DNR برای جبران این وضعیت ، نقص های موجود در سیگنال تصویر را با استفاده از حذف در صد بالای نویز ها جبران می کند.

وقتی DVR یا کامپیوتر شما در حال پردازش دیتا های تصویر هستند، باید همه ی قسمتهای متحرک تصویر را فشرده کنند. هر چه میزان نویز در تصویر شما پایین تر باشد ، میزان دیتایی که DVR شما می تواند ذخیره کند کمتر خواهد بود و دستگاه شما حرکت های واقعی بیشتری را می تواند تشخیص دهد.

مفهوم نویز

نویز به معنای هر گونه اختلال پیش بینی نشده در تصویر است که می تواند باعث بسته شدن ، تحریف ، تغییر و یا تداخل در سیگنال شود.در پردازش سیگنال ، نویز عبارتست از هر گونه دیتای نا خواسته شده که به عنوان یک فعالیت پیش بینی نشده تولید شده وهیچ گاه برای انتقال سیگنال به کار گرفته نمی شود.

برای مثال ، شما در حال صحبت کردن با یکی از دوستانتان در یک رستوران شلوغ هستید. مکالمه میان شما یا پیامی را که شما می خواهید دوستتان بشنود، سیگنال است . هر گونه صدای دیگری که در رستوران می شنوید مثل : صدای موزیک یا مکالمات افراد دیگر که در اطراف شماست ، نویز می باشد.

 

همانگونه که مغز شما صداهای موجود در فضای اطرافتان را برای شنیدن مکالماتتان فیلتر می کند ، DNR  نیز دیتاهای ناخواسته را فیلتر کرده و هر گونه نقص در سیگنال تصویر را تصحیح می کند.

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

 

کاهش نویز دیجیتال DNR چیست؟
امتیاز بدهید

مقالات مرتبط

تکنولوژی Dahua Pfa چیست؟

تکنولوژی Dahua Pfa چیست؟

ادامه خبر
تکنولوژی Surge Protection چیست؟

تکنولوژی Surge Protection چیست؟

ادامه خبر
ادامه (چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را درخانه نصب کنیم؟)

ادامه (چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را درخانه نصب کنیم؟)

ادامه خبر
چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر