لیست اخبار

عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای IP در حفاظتهای پیرامون

عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای IP در حفاظتهای پیرامونی

با افزوده شدن سیستم­های هوشمند به قابلیت­های دوربین­های مداربسته کیفیت کنترل نظارت تصویری بسیار پیشرفته ­تر و آسان­تر شده است. قابلیت­های هوشمندی که تا کنون در محصولات نظارتی حفاظتی مورد استفاده بوده اند با بهره گیری از تکنولوژی­های پیشرفته در جهت بهبود روند نظارتی به کار گرفته شده ­اند..

تشخیص چهره (Face Detection) , عبور از خط Line Crossing تشخیص نفوذ (Intrusion Detection)، نقشه حرارتی (Heat Map)، تشخیص استثناء صوتی (Audio Exception Detection)، قابلیت ضد مه (Defog)، سنسور تشخیص حرکت (PIR)، تشخیص تغییرات ناگهانی صحنه (Sudden Scene Change Detection)، ترسیم و انتخاب ناحیه مورد نظر (ROI)  اشاره کرد که در ادامه به شرح برخی از آن­ها و چگونگی عملکردشان خواهیم پرداخت.

فعالیت سیستم هوشمند تحت تکنولوژی مدل سازی پس زمینه یا همان Background Modeling Technology انجام می­شود. این تکنولوژی نمونه­ای ساکن و ایستا از تصویر پس زمینه ارائه می­کند. وقتی زمینه ثابت باشد، حرکت اجسام در آن قابل تشخیص خواهد بود. با این تکنولوژی می­توان محدوده­ای را در تصویر زمینه به عنوان هدف قرار داد به این معنی که اگر جسم وارد آن محدوده شد، هشدارها به صدا دربیایند. طبق برنامه­ای که این تکنولوژی از آن استفاده می­کند ورود، خروج، ظاهر

ناپدید شدن اجسام قابل تشخیص است. از جمله قابلیت­هایی که این تکنولوژی پشتیبانی می­کند می­توان تششخیص عبور از خط، تشخیص ورود به محدوده مورد نظر، تشخیص خروج از محدوده مورد نظر و تشخیص نفوذ را نام برد.در مدل سازی پس زمینه همچنین می­توان مسیر حرکت جسم، رنگ، شکل، نوع و اندازه­ ی آن را هم مشاهده کرد. این تکنولوژی یکی از فراگیرترین و پرکاربردترین تکنولوژی­ها در تحلیل هوشمند ویدئو  (Intelligent Video Analysis) است.

همانطور که بیشتر گفته شد، یکی از قابلیت­های تحت پشتیبانی این تکنولوژی تشخیص عبور از خط است. تحت این قابلیت کاربر می­تواند خطی فرضی در تصویر ایجاد کند. به صورت پیش فرض، هرگاه ۵۰۰% از جسمی از این خط عبور کند، هشدارها فعال می­شوند. هرچه میزان حساسیت بالاتر باشد با گذر درصد کمتری از خط هشدارها فعال می­شوند. در نتیجه برای اینکه هشدارها با گذر جسم کوچک فعال شوند باید حساسیت بالا باشد. استفاده از دوربین­هایی که مجهز به تشخیص عبور از خط هستند بیشتر برای نصب در فضای باز و بیرون از ساختمان­ها کاربرد دارد.

جهت گیری خطی که کاربر آن را مشخص می­کند باید مناسب باشد، به طوری که سیستم بتواند عبور را تشخیص دهد.

www.ASMAG.COM

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

 

عملکرد سیستمهای هوشمند دوربینهای IP در حفاظتهای پیرامون
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر
برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

ادامه خبر
نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

ادامه خبر
سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه چیست؟

ادامه خبر