لیست اخبار

سری لایت 4 مگاپیکسل داهوا تحولی در بازار ایران

سری لایت 4 مگاپیکسل داهوا تحولی در بازار ایران

تکنولوژی با سرعتی چشمگیر رو به پیشرفت است ، زمانی که به گذشته سیستم های حفاظتی و دوربین های مدار بسته نگاه می کنیم ، از 10 سال پیش تا به امروز هر سال به سرعت رشد تکنولوژی در حال اضافه شدن است.  به عنوان مثال زمانی که دوربین مدار بسته صنعتی 420TVL پرفروشترین کالای بازار بود دوربین های TVL480 و 520 TVLنهایتا برترین کالای آنالوگ در صنعت مدار بسته بودند .اما بعدها کم کم TVL رشد کرد و به 600،650 و 700 TVL هم رسید. و کارخانه سونی با سری های Effio واقعا تحولی در این زمینه ایجاد کرد.مدتی طول کشید تا سنسورهای اصطلاحا DIS  یا سیموس های TVL بالا (700-800) و نهایتا 900 TVL در بازار عرضه شد که این پیشرفت را مدیون کارخانه های تولید چیپ ست کره و چین مانند NEXTCHIP و FOHAN هستیم. مدتی بعد توسط کارخانه  NEXTCHIP سنسورهای AHD اختراع شد و کیفیت 1 مگاپیکسل و مدتی بعد کیفیت 1.3 مگاپیکسل عرضه شد، اندکی بعد آن کیفیت 2مگاپیکسلی عرضه شد و حدودا یک سالی هست که کیفیت 2 مگاپیکسلی به پرفروش ترین محصول بازار تبدیل شده است .

در این میان کارخانه هایی مانند داهوا، با تولید سیستم HDCVI و کارخانه TECHPOINT آمریکا با HDTVI کماکان با AHD در حل رقابت هستند . البته فی ما بین بعضی کارخانه ها تکنولوژی هایی مانند HDSDIوHDXDI تولید کردند که موفق نبودند و بعد از ورود به بازار حذف شدند . مدت زمان کوتاهی است که  کارخانه های AHD ، HDCVI، HDTVI از 3،4 و 5مگاپیکسل پرده برداری کردند . در حقیقت در بازار ایران ، در حال حاضر دوربین های AHD  3 و 4 مگاپیکسل ، دستگاه های رکوردر 4 مگاپیکسلی AHD داهوا 4 مگاپیکسلی که HDCVI هستند و دستگاه های ضبط کننده 4 مگاپیکسل داهوا با پسوند HDCVI و همینطور برند هایک ویژن با کیفیت 3 مگاپیکسل در بازار ایران موجود هستند.  اما در حال حاضر ظاهرا تنها برندی که از کیفیت 8 مگاپیکسل پرده برداری کرده داهوا می باشد و میتوان گفت داهوا در این زمینه پیش قدم است. در صورتی که 4 مگاپیکسل در بازار به صورت عمده خرید و فروش نمی شود اما 8 مگاپیکسل در کارخانه پرده برداری شده است و در نمایشگاه های ایران با گارانتی داهوا ایران به نمایش گذاشته شده است .

داهوا به تازگی با سری لایت 4 مگاپیکسلی خود ، با کدهای 1400 که از دوربین های بولت و دام با لنزهای FIXED، VARIFCAL و MOTORIZED ، اسپید دام های 4 مگاپیکسلی HDCVI پرده برداری کرده است و عرضه عمومی آن را آغاز کرده است .با قابلیت های خیلی خوبی مانند DORI( DETECT, OBSERVE,RECOGNIZE,IDENTIFY ) که انواع و اقسام متراژهای FOCUS را به شما ارائه می دهد و میزان FOCUS دقیق و تشخیص OBJECT مختلف شما می توانید تصاویر خیلی زنده ، شفاف و واضحی داشته باشید .قابلیت هایی مانند BLC، HLC، WDR ، DNR و NOISE REDUCTION تمامی دوربین های ساده 4 مگاپیکسل سری LITE داهوا دارد و به شما عرضه می کند .همینطور با آغاز عرضه دستگاه های 4 کانال و 8 کانال تک هارد که برای مصارف کانال پایین تر هم دستگاه های به صرفه تر وجود داشته است. داهوا آغاز به عرضه دستگاه ها و دوربین های 4 مگاپیکسلی کرده که خریدش برای عموم به صرفه تر است .

با وجود اینکه برندهای دیگر ، چه برندهای به نام و چه برندهایی که خیلی نام آشنایی ندارند و در حال عرضه دوربین های 3 و 4 مگاپیکسل با قیمت های خیلی بالایی هستند ، داهوا عرضه دستگاه و دوربین های بسیار خوش قیمت تری را آغاز کرده است. به نظر می آید که آینده بازار را داهوا با سیستم 4 و 8 مگاپیکسلی که بزودی به تولید عمده می رسند و در بازار ایران عرضه خواهد شد می تواند آینده بازار راتامین کند و فروش کالاهای CCTV را متحول کند .قابلیت های جدیدی که روی دوربین های داهوا می باشد و مطمئنا هیچ کارخانه ای در حال حاضر قابلیت رقابت با چنین قابلیت هایی را ندارد و منو روی تمامی دوربین ها می باشد که از طریق UTC  و یا منوهای دستگاه قابل کنترل هستند . آلارم دادن در زمانی که ولتاژ روی تصویر بالا یا پایین بشود سوختن دوربین های و دیگر مسائل مربوط به ولتاژ را تا حد زیادی کاهش می دهد .همینطور بر اساس سرما و گرما به شما هشدار خواهد داد که هیچ دوربینی بر اثر گرمای زیاد و سرمای زیاد از کار نخواهد افتاد . نظر شما درباره سری لایت 4 مگاپیکسل داهوا چیست ؟

نویسنده : آقای مهران گلزار

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

 

سری لایت 4 مگاپیکسل داهوا تحولی در بازار ایران
5 (100%) 3 votes

مقالات مرتبط

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر
برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

ادامه خبر
نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

ادامه خبر
سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه چیست؟

ادامه خبر