لیست اخبار

دوربین های پانوراما / Panorama camera

دوربین های پانوراما / Panorama camera

این دوربین ها زاویه دید وسیع تری دارند و به همین منظور مناطق بیشتری را در تحت پوشش خود دارند ، به همین منظور حتی برای مناطق وسیع این دوربین ها به دوربین های اسپید دام برتری دارند و کوچکترین اتفاقات از زاویه دید این دوربین ها پنهان نمیشود ، چون به نسبت دیگر سیستم های مدار بسته در تعداد کمتر قابلیت بیشتری دارند از نظر مالی بسیار به صرفه ترند.

دوربین های پانوراما زاویه دید وسیعی دارند. طبق دیدگاه ARECONT  دوربین های با مگا پیکسل کیفیت بالا قادر به پوشاندن منطقه بزررگتری با تعداد کمتری دوربین هستند. در حالیکه جزئیات بهتر و امنیت کلی برتری ارائه می دهند. این موجب کاهش هزینه های زیر ساخت و بهبود و بازگشت سرمایه گذاری می شود. و مصرف کننده را قادر می سازد تا سیستم ویدئویی ارزانتر با دوربین های با مگا پیکسل که عملکرد بالا و اجرای بهتری دارندرا گسترش دهد.این بهره وری روز به روز با گسترش سیستم دوربین مگا پیکسلی پانوراما بیشتر می شوند. نظارت و مراقبت فضاهای بزرگ با استفاده از دوربین های (PTZ) PAN-TILT-ZOOM همیشه کافی نیست. دوربین های پانوراما هیچ اشتباه و خطایی نمی کنند و چیزی را از قلم نمی اندازند . یک زاویه 180 درجه و یا 360 درجه دوربین پانوراما برعکس چندین دوربین PTZ می تواند فضای بزرگی را پوشش دهد. این دوربین ها به لحاظ لنزی که در آنها مورد استفاده قرار گرفته است منحصر به فردند. قادرند کل تصویر یک صحنه را با تنها یک نگاه در خود جای دهند.

لنزهای مگا پیکسلی زاویه دید گسترده برای دوربین های پانوراما مورد استفاده قرار میگیرند که دوربین های FISHEYE را شامل می شوند. لنزهای FISHEYE باعث اعوجاج تصویر در صحنه می شوند.اشیایی که به دوربین نزدیک ترند بزگتر به نظر می آیند در حالیکه اندازه آنها کم می شودو فاصله از دوربین افزایش پیدا می کند. بنابراین باید افتی در کیفیت تصویر در کناره ها دیده شود. هم چنین هر چه تصویر از دوربین فاصله اش بیشتر شود، نا هماهنگی و کج شدن بیشتر خواهد شد. لنزهای مستقیم یک اثر کششی سه بعدی (3D) ایجاد می کنند که در آن تصاویر در کناره ها بسط داده می شود . بنابراین با افت تصویری کمتری روبرو می شویم . این دوربینها در خرده فروشی ها، قمارخانه ، دستگاه خود پرداز، مراقبت شهر، پارکینگ ها، مدارس، ساخت و ساز و بسیاری مکان های دیگر قابل استفاده اند.همینطور ویدئوها و عکس های دوربین های پانوراما برای تحقیق و بررسی قانونی مورد استفاده قرار میگیرند.مصرف کننده ها باید آگاه باشندکه این دوربین ها نمی توانند بعنوان مدرک قانونی د ردادگاه مورد استفاده  قرار بگیرند چون ممکن است در تصویر آنها دست برده شده باشد .بهتر این است که از ترکیب دوربین های fisheye و دوربین های رایج برای گرفتن هر آنچه در دادگاه ضروری و معتبر است استفاده شود. دوربین های پانوراما برای backtracking و دوربین های  ptz برای live tracking مناسبند.

http://www.ASMAG.COM

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید. https://t.me/pouyacctv

اینستاگرام :لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید .

/https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

 

دوربین های پانوراما / Panorama camera
امتیاز بدهید

مقالات مرتبط

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر
برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

ادامه خبر
نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

ادامه خبر
سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه چیست؟

ادامه خبر