لیست اخبار

دوربین های مدار بسته حرارتی چگونه کار میکنند و چه قابلیت هایی دارند .

دوربین های مدار بسته حرارتی چگونه کار میکنند و چه قابلیت هایی دارند 

همانطور که از اسم این مدل از دوربین های مدار بسته برمی آید آنها فقط به وسیله حرارت ساطعه از جسم و یا بدن فرد مورد نظر کار میکنند و اشعه گرمایی را به تصاویر تبدیل میکنند. این دوربین ها به نورهای مرئی احتیاجی ندارند و بنابراین برای کار گذاشتن آنها در محیط هایی که حتی دسترسی به نور مرئی نیست هیچ محدودیتی وجود ندارد.

عملکرد دوربین های حرارتی به این نحو است : اشعه گرمایی که اجسام مختلف ساطع و به تصاویر REAL TIME  تبدیل می کنند. با اینکه آنها فقط سایه ای از اشعه گرمایی که ساطع از اجسام مختلف است را نشان می دهند و کاری با جزئیات ندارند. به این دلیل که انسان فقط قادر به دیدن طول موج های محدودی از تابش های الکترو مغناطیسی هست. با دوربین های حرارتی ، انسانها قادر به دریافت اشعه مادون قرمز اشیا و تبدیل آن به تصاویر حرارتی REAL TIME هستند که این باعث می شود چشم انسان آسانتر تفاوت اشیا را در مکان های تیره و تاریک و محیط های مه آلود  تشخیص دهد. به علاوه زمانی که این طیف گسترده در دوربین یکی می شود می تواند به تولید تصاویر حرارتی واضح تر و شفاف تر در شرایط آب و هوایی چالش برانگیز و غبار آلود شدید منجر شود.همینطور وابسته نبودن این دوربین ها به نورهای مرئی باعث شده تا آنها تبدیل به ردیاب های بلند مدت در محیطهای مختلف در طی روز و شب بشوند.این دستگاه ها از نظر دیگر بسیارآگاه و هوشمندهستند. ار آنجا که آنها هیچ تابش نور و انرژی فرکانس رادیویی تولید نمی کنندو مزاحمان از وجود اینها در اطراف وسایلی که قصد خرابکاری دارند آگاه نمی شوند.

در حال حاضر رایج ترین وضوح و دقت برای دوربین های حرارتی حدود 160*120 و یا 320*240 پیکسل می باشد. برای کسانی که به تصاویر با رزولوشن فوق العاده بالا علاقه مندند دوربین های با پیکسل 640*480 قادرند جزئیاتی را ارائه ای  دهند که در زمینه های پزشکی ، نظامی، صنعتی و زیرساخت های حیاتی حائز اهمیت هستند. درحال حاضر فقط تعداد بسیار کمی دوربین های حرارتی در بازار رزولوشن  بالای موارد نامبرده را دارند و آنها حدود 720*480 پیکسل هستند این دوربین ها با این رزولوشن بالا به ندرت استفاده می شوند. چرا که آنها در مقایسه با دوربین های 480*640 پیکسل تفاوت قیمت بسیار فاحشی دارند.چون هدف دوربین های حرارتی تشخیص است احتیاجی نیست که رزولوشنی در حد HD یا ULLHD داشته باشند. محدوده دمایی دوربین های حرارتی در مدلهای مختلف ، متفاوت است. بعضی مدلهای ابتدایی تر تا 250 درجه سلسیوس و برخی مدلهای حرفه ای تر از 20 تا 600 درجه سلسیوس را می تواند بسنجد. حتی بعضی مدل ها تا 2000 درجه سلسیوس توانایی دارند. مصرف کنندگان باید توجه داشته باشند دوربین هایی که انتخاب می کنند قادر به سنجیدن دمای سطح مورد نیاز اهدافشان باشد و بسته به شرایط مکان  و نیاز خود دوربین حرارتی مناسبی انتخاب کنند.

 

www.ASMAG.COM

2014

(a & s international )

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

 

 

 

 

دوربین های مدار بسته حرارتی چگونه کار میکنند و چه قابلیت هایی دارند .
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر
برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

ادامه خبر
نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

ادامه خبر
سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه چیست؟

ادامه خبر