لیست اخبار

دوربین مدار بسته چیست و چگونه کار میکند ؟

دوربین مدار بسته چیست و چگونه کار میکند ؟

دوربین مدار بسته که به نامهای Closed-circuit television CCTV  و video surveillance نیز شناخته می شود . این دوربین های ویدئویی برای انتقال یک سیگنال به یک محل خاص میباشد که در مجموعه ای محدود از مانیتورها به نمایش گذاشته میشود.

دوربین های cctv با دوربین هایی که پخش مستقیم تلویزیونی را نشان میدهند متفاوت هستند چون در آنها سیگنال علنا منتقل نمیشود، گرچه تمامی دوربین ها تعریفی مشابه دارند. این نوع دوربین ها معمولا در مکان هایی مانند : کافه ها ، بانک ها ،قمارخانه ها ، مدارس ،هتل ها ، فرودگاه ها ، مدارس ، بیمارستان ها ،رستوران ها ، تاسیسات نظامی ،فروشگاه های رفاه و مناطقی که در آنها به امنیت نیاز است مورد استفاده قرار میگیرند . در کارخانه های صنعتی در بخش هایی که انسان نمیتواند حضور داشته باشد و روند کار توسط او بررسی شود از سیستم حفاظتی دوربین مدار بسته میتوان استفاده کرد. سیستم های مدار بسته ممکن است به صورت مداوم و یا اینکه به صورت موقت برای ضبط یک رویداد خاص مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از دوربین های مدار بسته در بسیاری از نقاط جهان و توسط عده ای بسیاری از مردم رایج است . فرم پیشرفته تری از دوربین های مدار بسته با استفاده از ضبط دیجیتالی ویدئویی DVR  مهیا میشود .

تا به امروز حدود 350 میلیون دوربین مدار بسته در کل دنیا نصب و راه اندازی شده اند که تقریبا حدودا 65% آن در آسیا نصب شده اند . سیستم دوربین مدار بسته برای اولین بار توسط شرکت زیمنس ابداع شد. در ایالت متحده آمریکا اولین سیستم مدار بسته در سال 1949 به نام vericon آغاز به کار کرد و فقط برای آگهی و بدون اجازه دولت نمیشد از آن استفاده کرد. اولین سیستم های نظارت تصویری فقط برای نشان دادن اتفاقات بود چون هیچ دستگاهی  برای ضبط وجود نداشت. در سال 1970VCR  اختراع شد و ضبط و پاک کردن اطلاعات و استفاده از دوربین های مدار بسته  رواج بیشتری پیدا کرد. در سال 1990 و با پیشرفت تکنولوژی به چندین دوربین این امکان داده میشد که در آن واحد به ضبط وقایع بپردازند ، این اتفاق باعث صرفه جویی در وقت و پول شد و باعث شد تا استفاده از CCTV باز هم رواج بیشتری پیدا کند . اخیرا سیستم های حفاظتی مدار بسته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر محصولات و تولید آنها بر پایه اینترنت پیشرفت چشمگیری کرده است .

https://en.wikipedia.org/wiki/Closed-circuit_television

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

 

دوربین مدار بسته چیست و چگونه کار میکند ؟
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر
برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

ادامه خبر
نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

ادامه خبر
سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه چیست؟

ادامه خبر