لیست اخبار

دوربین مدار بسته دید در شب مادون قرمز

دوربین مدار بسته دید در شب مادون قرمز

علیرغم روش های  تصویر برداری با نور پایین در دوربین مدار بسته دید در شب  که نیازمند  نور کم محیطی برای گرفتن تصویر می باشند، روش های دید در شب تصویر برداری گرمایشی اصلا به این نور کم بر ای تصویر برداری نیاز ندارند. عملکرد آن ها بر این اساس استوار است که همه اشیاء از خود اشعه مادون قرمز متساعد می کنند که میزان نور متساعد شده نشان دهنده دمای آن ها است. در کل، هر چقدر یک شی گرم تر باشد مقدار نور متساعد شده بیشتر می شود. دوربین مدار بسته تشخیص گر مادون قرمز محصولی است که همه  تشعشعات اشعه نور مادون قرمز را از اشیا موجود در محیط جمع می کند و یک تصویر الکترنیکی را پدید می آورد.  به دلیل آنکه آن ها وابسته به نور منعکس شده در محیط نیست تصویر برداری های گرمایشی کاملا مستقل از نور موجود در محیط هستند. علاوه بر این، آن ها همچین قابل به نفوذ در موانع مثل بخار، مه و یا غبار هستند.

دو نوع از تشخیص گرهای تصویری گرمایشی وجود دارد: نوع سرد و گرم. دوربین مدار بسته تشخیص گر سرد نور مادون قرمز نیازمند استفاده از سیستم های سرما زایی در دمای بسیار سرد(زیر 200k هستند) دوربین های تشخیص گر مادون قرمز گرم معمولا دارای ثبات دما (در دمای اتاق) و یا کاملا غیر ثابت هستند.

تصویر های گرمایشی معمولا تصویرهای سفید و سیاه هستند و در جایی که اشیاء سیاه، سرد هستند و اشیا سفید، گرم هستند. بعضی از دوربین های گرمایشی دارای تصاویر رنگی هستند. این رنگ غیر واقعی روش بهتری در تشخیص بهتر میان اشیاء در دماهای مختلف است.

عملکرد دوربین مدار بسته با قابلیت دید در شب مادون قرمز : تشخیص گر های مجهز به نور مادون قرمز سرد در جعبه های خالی مهر شده در منازل نصب می شوند. طراحی های تشخیص دهندگان بسیار شبیه به تشخیص گرهای تصویری رایج دیگر هستند و از مواد نیم رسانه ای استفاده می کنند. هر چند این تصویر انرژی جذب شده مادون قرمز است که سبب تغییراتی در قدرت تمرکز تشخیص گرها که در عوض برروی ویژگی های الکتریکی تشخیص گر ها دارد، می شود. سرد کردن تشخیص گرها ( به خصوص در دماهایی پایین تر از ۱۱۰k، ارزش بسیار کم تری از دمای اشیای تشخیص دادده شده) به حد زیادی حساسیت آن ها را افزایش می دهد. بدون سرد کردن، تشخیص گرها خود را  با نور انعکاسی از منبع خود پر می شوند.

WWW.SECURITY.NET

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

 

دوربین مدار بسته دید در شب مادون قرمز
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

تکنولوژی Dahua Pfa چیست؟

تکنولوژی Dahua Pfa چیست؟

ادامه خبر
تکنولوژی Surge Protection چیست؟

تکنولوژی Surge Protection چیست؟

ادامه خبر
ادامه (چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را درخانه نصب کنیم؟)

ادامه (چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را درخانه نصب کنیم؟)

ادامه خبر
چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر