دزدگیر چیست؟

دزدگیر چیست؟

دزدگیر یک کیت شامل پنل مرکزی، آژیر و حسگر می باشد. سیستم آلارم توسط یک پنل مرکزی اداره می شود که وظیفه تلفن کردن ، ارسال پیامک خروجی برای آژیر و حتی چراغ دارد.حسگرهای دزدگیر بسیار مقاوم هستند . مهمترین آنها حسگرهای حرکتی ، مگنت درب ، حسگر لرزش یا ضربه و سنسور دود یا گاز هستند .

در حال حاضر پنل ها در دو گروه کلی سیم کارتی و خط ثابت موجود هستند که اصولا دستگاه های سیم کارتی 2 کاره هستند یعنی به خط ثابت هم وصل می شوند. مزایای استفاده از دستگاه های سیم کارتی علاوه بر ارسال پیامک توانایی کنترل از روی گوشی همراه و استفاده از اپلیکیشن است که بسیار استفاده و راه اندازی سیستم را راحت تر و امن تر کرده است.

خروجی های آژیر بر 2 نوع است : 1- بلندگو،2- سیرن

خروجی سیرن ، خروجی دارای ولتاژ 12 ولت است که با 1 تن صدا آژیر می کشد. اما خروجی بلندگو پورت AUX است که بر اساس صدای تنظیم شده با قوای بالاتر خروجی می دهد و حتی میتوان صدای از ضبط شده ی قبل پخش کرد.

کاربرد دزدگیر در همه ی اماکنی که احتمال ورود ناخواسته هست وجود دارد .اما با پیشرفت دوربین مدار بسته استفاده از دزدگیر بسیار کم شده است. ولی در صورتی که دسترسی به مکان آسان نباشد پیشنهاد می گردد از دزدگیر استفاده کنید که اگر اتفاقی افتاد به وسیله ارسال هشدار توسط دزدگیر متوجه شوید و با زدن آژیر از رویدادهای ناخوشایند جلوگیری کرد.

همچنین با وصل کردن به شماره پلیس یا آتشنشانی در اطلاع رسانی سرعت خواهید داشت و خسارت کمتری خواهید دید.

در مقاله بعدی به انواع دزدگیر به صورت دقیق تر خواهیم پرداخت .

نویسنده : آقای مهران گلزار

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

دزدگیر چیست؟
5 (100%) 5 votes