درباره دوربین های اسپید دام بیشتر و بهتر بدانیم

درباره دوربین های اسپید دام بیشتر و بهتر بدانیم

دوربین مدار بسته اسپید دام که به PTZ معروف است مخخف PAN TILT ZOOM  میباشد .  این نوع دوربین ها قابلیت چرخش و کنترل از راه دور را دارند. در این نوع دوربین ها میتوان نقاطی را برای چرخش و حرکت دوربین تعیین کرد تا طبق یک برنامه زمانی دوربین در جهت های مختلف چرخش نماید.

این نوع دوربین قادر به کنترل از راه دور با کنترل و یا JOY STICK میباشد. این نوع دوربین قادر به چرخش و کنترل در جهات مختلف بالا پایین و چپ و راست می باشد. دوربین های اسپید دام علاوه بر اینکه میتوانند در 4 جهت اصلی حرکت کنند ، همچنین میتوانند کج ، راست شوند وتمامی محدوده ای که را که باید زیر پوشش خود بگیرند . پوشش دهی این دوربین ها نسبت به دوربین های سنتی بسیار بیشتر و دقیق تر است . به طور نسبی میتوان گفت که یک دوربین اسپید دام میتواند جایگزین 2 یا 3 دوربین معمولی شود که منطقه ای وسیع را تحت پوشش خود قرار میدهند . این دوربین ها برای مناطقی مورد استفاده قرار میگیرند که لازم است نظارت دقیق و همیشگی روی آنها صورن بپذیرد . رزولوشن دوربین های PTZ  بسیار بالاست ، و فردی که مسئول و مامور دیدن و نظارت بر این ویدئوهاست میتواند تا ریزترین و دقیق ترین جزئیات را مشاهده کند . دوربین های PTZ  همچنین قادر به پیگیری یک شخص مشکوک، زوم بر روی ویژگی ها و خصوصیات صورت و همینطوری خواندن و ضبط شماره پلاک اتومبیل هستند .

گاهی اوقات از دوربین های اسپید دام درست استفاده نیمشود و باعث میشود که احساس ناامنی ایجاد شود چون آنها پیچیده تر از دوربین های معمولی هستند بالطبع نصب و راه اندازی آنها و همینطور تعمیر و نگهداری آنها نیاز به متخصص دارد از این رو مدت عمر مفید آنها به اندازه دوربین های سنتی نیست  و همانطور که در این مقاله نیز ذکر شد آنها فقط قادر به ضبط فیلم های امنیتی در مناطقی هستند که با آن روبرو هستند . زمانی که دوربین مداربسته به درستی و دقت تنظیم نشده باشد قابلیت ضبط هیچ فیلمی را ندارد. دوربین های PTZ  نیاز به حافظه بیشتری برای ذخیره فیلم ها و اطلاعات دارند . چون دوربین های اسپید دام منطقه بسیار وسیع تری را تحت پوشش خود دارند از این رو باید از FRAME RATE و رزولوشن بهتری برخوردار باشند به خصوص اگر برای ضبط هر ویدئو احتیاج باشد که از فاصله خاصی فیلم برداری صورت بگیرد.

https://www.security-camera-warehouse.com/knowledge-base/ptz-vs-mini-speed-dome/

کتاب شناخت،نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته ، تالیف : مهندس وحید محمدی

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

 

 

 

درباره دوربین های اسپید دام بیشتر و بهتر بدانیم
5 (100%) 1 vote