لیست اخبار

دانستنی هایی  مفید درباره تکنولوژی های WDR- BLC

دانستنی هایی  مفید درباره تکنولوژی های WDR- BLC

همانطور که همه کسانیکه به نوعی با سیستم های مدار بسته در ارتباطند میدانند که یکی از مهمترین و اساسی ترین مشکلات در ضبط و نمایش فیلم ها و تصاویر دوربین های مدار بسته دریافت تصویر واضح در محیطی با اختلاف نور بسیار زیاد و کنتراست شدید است . تکنولوژی های  WDR  و BLC  راهکارهایی بسیار هوشمندانه و موثر در رفع این اشکال میباشد.

نور پس زمینه­ی شدید باعث می­شود فضای پشت اجسام یا افراد نور بسیار زیادی داشته باشد وبالطبع تصویری که میبینیم تیره و تاریک خواهد بود ، پس باید یک تقابل نوری ایجاد کنیم تا توازن برقرار شده و اجسام  و افراد تاریک دیده نشوند. کنترل نور در روشنایی روز و تاریکی شب با تکنولوژی های WDR وBLC امکان پذیر است.  WDRبه میزان توانایی دوربین مداربسته در دریافت تصاویر در بازه های نوری متفاوت گفته میشود. با  این تکنولوژی برای دریافت تصویر واضح از دو پردازنده استفاده میشود، یک پردازنده تصاویر روشن و یک پردازنده تصاویر تیره و با تلفیق این دو، تصویری با کیفیت و واضح به دست میآید. اگرچه این تکنولوژی نقش به سزایی در رفع مشکلات مربوط به اختلاف نور دارد اما اشکالاتی هم دارد و آن این است که برای مثال میزان نویز در قسمتهای تیره بیشتر است. DWDR همان عمل WDR را به صورت دیجیتال (نرم افزاری) اجرا میکند، اما از کیفیت پایینتری برخوردار است.

با تکنولوژی BLC(Back Light Compensation)، در محیطی با نور پس زمینه­ی شدید، تعدیل نوری ایجاد می­شود اما یک تفاوت اساسی این تکنولوژی با WDR و DWDR این است که در این روش جزئیات قسمت روشن نادیده گرفته می­شود و بیشتر قسمت­های تیره که با بسته شدن دیافراگم دوربین ایجاد می شوند مد نظر قرار میگیرند.

WWW.NEGACO.COM

تهیه شده در تیم تحقیقاتی مجموعه پویا

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

021-66756393-4

دانستنی هایی مفید درباره تکنولوژی های WDR- BLC
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

چگونه  میتوانیم دوربین مداربسته را در خانه نصب کنیم؟

ادامه خبر
برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید دوربین مدار بسته به کجا مراجعه کنیم؟

ادامه خبر
نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

نمایشگاه CPSE_داهوا در شهر shenzhen چین

ادامه خبر
سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه چیست؟

ادامه خبر