لیست اخبار

چالش‌های امنیتی در توسعه خانه‌های هوشمند

چالش‌های امنیتی در توسعه خانه‌های هوشمند

در این مقاله می خواهیم به چالش های امنیتی در توسعه خانه های هوشمند بپردازیم. با در نظر گرفتن میزان نفوذ اکوسیستم جدید اینترنت اشیا، امنیت فضای تبادل و تولید اطلاعات هم رو به پیشرفت هست و اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و به همین علت سازمانها در جهت بالابردن استاندارد های امنیتی بالاتر هستند.

ضعف های امنیتی پلتفرم ها در خانه های هوشمند را بررسی می کنیم

توسعه خانه های هوشمند چالش بزرگی است و تلاش ما در جهت برقررای ارتباط امن ما بین شیکه های خانگی و اینترنت این موضوع را پیچیده تر کرده است و همچنین متعدد بودن برنامه های کاربردی گوشی های همراه برای دسترسی از راه دور با دستگاههای خودکار خانگی را امکان پذیر ساخته است و وجود هکرها هم مشکلات متعددی به همراه خواهند داشت.

به علت علاقه ی بسیار زیاد هکرها به اینترنت اشیا ، به همین علت باید تدابیر امنیتی بسیار بالایی درنظر گرفته شود و از اهمیت بالایی برخوردار باشد.. در حال حاضر انتشار اطلاعات امنیتی سازمان های دولتی بسیار زیاد شده است به دلیل ضعف امنیتی پلتفرم ها اعتماد مصرف کنندگان خانه هوشمند از بین می رود و یا به کلی اپراتورهای خود را تغییر می دهند. با هوشمند تر شدن امنیت در خانه ها اعم از ترموستات ها و لامپ ها که با یکدیگر در ارتباط هستند مشتریان به دنبال بالاترین سطح هوشمندی در بالاترین سطح امنیت نیز می باشند.

الزام برقراری امنیت در تمام دستگاههای اینترنت اشیا

اینترنت اشیا شامل تعداد زیادی دستگاه می باشد که قابل هک کردن نیز می باشد این دستگاهها از طریق چند پروتکل بی سیم مانند مانند Z-Wave یا ZigBee، بلوتوث
و وای فای با یکدیگر و با اینترنت در ارتباط هستند که هر کدام به نحوی از امنیت داخلی نیز برخوردار هستند.
با این حال هر کدام از برند ها و شرکت های تولید کننده سیستم های خانه هوشمند می توانند روش ها و دستورالعمل هایی را برای انتقال داده ارائه دهند که از امنیت بسیار بالایی برخوردار باشد و گاه این فرآیند امنیتی برای تولید کنندگان  از پیچیدگی خاصی برخوردار خواهد بود.

احتمال حمله به خانه های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

نگرانی بالای مصرف کنندگان از افشای داده های مرتبط به خانه و ورود غیر مجاز و سرقت نیز وجود دارد و بیشترین نگرانی در سطح کلان، با حمله جدی تر و محتمل تری مواجه هستیم.امکان حمله آنها به ابر و دسترسی به تعداد زیادی دستگاههای متصل به هم ….

مثالی واقعی از این حادثه، مهاجمانی بودند که آژیرهای اضطراری را در سراسر شهر دالاس تگزاس فعال کردند و ساکنان این شهر گمان کردند به شهر حمله شده است. سه لایه از شبکه های متصل وجود دارند که به طور کلی با امنیت مرتبط هستند: شبکه WAN یعنی اینترنت گسترده، شبکه محلی LAN یا شبکه خانگی و شبکه شخصی MAN که دستگاه های نهایی را در بر می گیرد. هنگام طراحی این شبکه ها باید نکاتی را نیز در نظر داشت  که تهدیدهای حمله امنیتی، قدرت رایانش رمزنگاری، پهنای باند شبکه در دسترس، فضای کد در دسترس، سیاست های فایروال و عملکرد کارآمد باتری و….. را نیز در نظر داشت .

نویسنده: زهرا زینلی

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

(لطفا به اشتراک بگذارید )

 

 

چالش‌های امنیتی در توسعه خانه‌های هوشمند
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

ادامه خبر
مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

ادامه خبر
رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

ادامه خبر
ابراز نگرانی کاربران از سیستم نظارتی هوآوی

ابراز نگرانی کاربران از سیستم نظارتی هوآوی

ادامه خبر