لیست اخبار

برندهای مطرح دوربین مداربسته در ایران کدامند و کدام مناسب خرید هستند ؟

برندهای مطرح دوربین مدار بسته در ایران کدامند و کدام مناسب خرید هستند ؟

نگاهی بی طرفانه به برندهای مطرح دوربین مدار بسته CCTV  در ایران داشته باشیم.قسمت اعظمی از برندهای مطرح دوربین مدار بسته که به ایران وارد می شوند OEM بوده و به معنای این است که نام کارخانه روی جنس نیست و توسط وارد کننده نام گذاری شده اند . قصد ما معرفی برندهای اصلی دارای اصالت و نماینده معتبر است .

برندهای مطرح دوربین مدار بسته را می توان به دو دسته تقسیم کرد :

دسته اول: برندهای پروژه محور

 دسته دوم : برندهای بازار محور

ابتدا برندهای پروژه ای را معرفی می کنیم .

برندهای پروژه ای اصولا به دلیل تکنولوژی و قابلیت های خاص گران بوده و بیشتر پروژه تعریف شده ، وارد و نصب می گردد که البته در بعضی موارد شرکت های پروژه گذار به میزان محدود موجود دارند .

 برندهای مطرح دوربین مدار بسته : AXIS

این برند تولید سوئد بوده و البته در کشورهای آسیایی هم تولید می شود . این برند جزو اولین انتخاب های پروژه کاران حرفه ایست و همیشه سرآمد ابداعات و اختراعات است. برند MOBITIX  زیر مجموعه اکسیز به حساب می آید.

برندهای مطرح دوربین مدار بسته: (BOSCH SONY)

شاید برای شما هم جالب باشد که چرا برند سونی ژاپن را در پرانتز در کنار بوش آلمان آورده ایم . دلیل آن هم واگذاری بخش CCTV سونی به بوش است و بزودی در تمامی کشورها فقط BOSCH  نصب خواهد شد. برند بوش دارای تنوع مناسبی جهت پروژه هاست و کالاهایی جهت استفاده در شرایط سخت دارد که بی نظیر است .

برندهای مطرح دوربین مدار بسته :PANASONIC

برند پاناسونیک که ساخت کارخانه ماتسو شیتا ژاپن می باشد . سالیان سال قدمت در ایران دارد و در حال حاضر با مدل های تحت شبکه خود در پروژه ها شرکت دارد.

برندهایی وجود دارند که بین 2 گروه هستند و در پروژه های کوچکتر استفاده می شوند .

VIVOTEK یک برند تایوانی است که می توان گفت در سالهای اخیر قسمت زیادی از مشتریان خود را از دست داده است.

SAMSUNG (HANWHA) با پیدایش AHD  و دیگر دوربین های آنالوگ  HDو همچنین رشد هایک ویژن و داهوا به شدت بازار خود را از دست داده و در آنالوگ و شبکه دیگر حرفی برای گفتن ندارد.

GEOVISION یک برند تایوانی الاصل است که در ابتدا به دلیل داشتن کارتهای DVR متمایز به شهرت رسید و با دوربین های شبکه خود به فروش بالایی دست یافت.

AVTECH کارخانه ای دیگر از تایوان که مانند دیگر هموطنان خود به دلیل تحریم ها و رشد کارخانه های چین از لحاظ قیمت و تکنولوژی یارای رقابت ندارد.

CNB یکی از معدود برندهای کره ای که کماکان در ایران یافت می شود و بسیاری از کالاهای خود را جهت کسر از هزینه ها به کارخانه های چینی سفارش می دهد.

TIANDY یکی از کارخانه های آینده دار چینی است که انرژی خود را معطوف به دوربین های شبکه کرده و تنوع بالایی از دوربین و دستگاه تحت شبکه را تولید و عرضه می کند. متاسفانه به مانند بسیاری از کارخانه ها فقط به فروش فکر می کنند و تعویض گارانتی در ایران اصلا برایشان مهم نیست.

UNIVIEW این کارخانه توسط تیمی از مهندسین بنا نهاده شد و تمرکز خود را بر روی محصولات NETWORK قرار دادند و سرمایه گذاری HD ایشان را یک شبه به اوج رساند. اما پس از عدم موفقیت در سود آوری، سهام این شرکت آمریکایی به چینی ها واگذار شد و نظاره گر از تب و تاب افتادنشان هستیم.

و در نهایت به مطرح ترین برندهای حفاظتی در ایران که هایک ویژن و داهوا هستند می رسیم.

DAHUA این مجموعه توسط تیم مهندسان طراحی سخت افزار و نرم افزار داهوا شکل گرفت که با هدف عرضه کالای با کیفیت از برند هایک ویژن جدا شدند. در سال اول فقط دستگاه DVR تولید کردند اما پس از آَشنایی فرماندار شهر ZHEJIANG با این کارخانه ، مساعدت دریافت کردند و در ظرف 6 سال به سومین کارخانه حفاظتی کل جهان تبدیل شدند .

سیاست فروششان در ایران مشخص است . اولین هدف قیمت کم و حفظ سود مجریست و هدف دوم 2 نماینده و عدم تغییر که سبب سردرگمی مصرف کننده نشود .

نویسنده : آقای مهران گلزار

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

 

 

برندهای مطرح دوربین مداربسته در ایران کدامند و کدام مناسب خرید هستند ؟
5 (100%) 3 votes

مقالات مرتبط

سری جدید XVR های داهوا با پشتیبانی از دوربین های Full-Channel AT & AF PoC

سری جدید XVR های داهوا با پشتیبانی از دوربین های Full-Channel AT & AF PoC

ادامه خبر
ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ادامه خبر
تکنولوژی جدید داهوا در حوزه دید در شب 

تکنولوژی جدید داهوا در حوزه دید در شب 

ادامه خبر
عرضه یک مجموعه سه گانه از محصولات SMART HOME سامسونگ

عرضه یک مجموعه سه گانه از محصولات SMART HOME سامسونگ

ادامه خبر