لیست اخبار

با تکنولوژی های جدید استادیوم ها در امان می مانند

با تکنولوژی های جدید استادیوم ها در امان می مانند

استادیوم ها مکانی برای همه نوع برنامه هایی مانند : بازی های ورزشی ، کنسرت ها و … هستند. به همین دلیل نیاز به سطح بالایی از امنیت دارند. استفاده از تکنولوژی های جدید به اپراتورهای استادیوم ها کمک می کنند تا امنیت خود را تا بالاترین حد افزایش دهند .

IOT یا همان اینترنت اشیا یک کاتالیزور برای تکنولوژی های جدید است. در حقیقت افزایش IOT ، یکی از محرک های اصلی برای افزایش امنیت استادیوم ها می باشد. براساس گزارشی  از MARKETSANDMARKET  ، بازار استادیوم هوشمند جهانی از 4.6 بیلیون دلار در سال 2016 به 17.3 بیلیون دلار در سال 2012 افزایش یافته است .  رشد بازار استادیوم هوشمند جهانی به فاکتورهای زیادی مربوط میشود : افزایش تمرکز بر تقویت تعهد طرفدارن  و پیشنهاد دادن تجارب فراموش نشدنی مشتریان . برای رسیدن به این اهداف به تکنولوژی نیازمند هستیم. به علاوه رویارویی با اتفاقات ورزشی که پیش رو است باعث می شود تا ساخت پروژه های هوشمند به سمت جلو حرکت کند .امن نگهداشتن استادیوم ها یک چالش بزرگ است.

به رغم تلاش های بهترین تکنولوژی های امنیتی قدیمی ، در دنیای امروز این کافی نیست. به اضافه اینکه هیچ تکنولوژی نمی تواند از وقوع یک اتفاق پیشگیری و یا ممانعت کند . استادیوم ها در حال حاضر می توانند از تکنولوژی های جدید در کنار تکنولوژی های قدیمی برای افزایش امنیتشان استفاده کنند .

مهم تر از یک تکنولوژی برای نگرانی در مورد مسایل امنیتی ، پیاده سازی و اجرای آن هر چه سریعتر بر روی استادیوم ها می باشد. بنا کردن یک استادیوم هوشمند به انرژی، تکنولوژی، امنیت و اهداف عملیاتی مابین صاحب و تیم اجرایی و طراحی نیاز دارد . در صورت وجود یک متخصص و ناظر حرفه ای در مرحله ای که برای پروژه در حال برنامه ریزی می باشند میتوان از اشتباهات اجتناب کرد و امنیت مورد نیاز یک استادیوم را تامین کرد ، به همین دلیل است که به طور روز افزون شاهدیم که صاحبان استادیوم ها و تیم هایشان به دنبال یک مسئول برای موارد امنیتی در پروژه هایشان می گردند.

پیمانکاران فناوری می توانند در وقت صرفه جویی کنند ، ریسک پذیری را کاهش دهند و هزینه های ساخت و اجرا را کاهش دهند و این در همان حالی است که آنها این اطمینان را دارند که تکنولوژی به درستی در حال انجام است .

با وجود حضور تعدادی بالغ بر 100 هزار نفر در یک استادیوم ، باید تکنولوژی مدیریت بر این جمعیت به نحوی باشد که بتوان چهره های ناخواسته را شناسایی کرد. این تکنولوژی به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که بدانند در هنگام وقوع یک حادثه با آن جمعیت زیاد چه اتفاقی روی خواهد داد و چگونه باید تخلیه سریع فوری را انجام دهند و سرپناهی ایجاد کنند.  این اطلاعات میتوانند به درستی به برنامه ریزان مراسم و نیروهای امنیتی کمک کنند برای درک  اینکه در مواقع خطر نیروهای امنیتی خود را کجا به صف بیارایند و چطور به بهترین نحو با آن مبارزه کنند .

بنا به گفته ی یکی از متخصصین در زمینه امنیتی این نرم افزاز  برای معماری های GPU طراحی شده است ، چندین مرتبه سریعتر از سیستم های سنتی کار می کنند ،  با دوربین رزولوشن بالای IP کار می کنند . این تکنولوژی کاملا اتوماتیک و غیر قابل انعطاف است و بدرستی تغییر حالات چهره ( کلاه، سبیل، عینک ، شال و روسری و … ) را تشخیص می دهد.استادیوم ها روز به روز هوشمندانه تر می شوند و تکنولوژی های پیشرفته بهره وری آنها را بیشتر نمایان می کند. حتی اهمیت هوش مصنوعی در بازار امنیت روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند و حتی در ایمن سازی استادیوم ها هم جای خود را باز می کنند.

مجله a&s INTERNATIONAL ( 226)

October2017

www.asmag.com

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

 

با تکنولوژی های جدید استادیوم ها در امان می مانند
5 (100%) 5 votes

مقالات مرتبط

سری جدید XVR های داهوا با پشتیبانی از دوربین های Full-Channel AT & AF PoC

سری جدید XVR های داهوا با پشتیبانی از دوربین های Full-Channel AT & AF PoC

ادامه خبر
ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ادامه خبر
تکنولوژی جدید داهوا در حوزه دید در شب 

تکنولوژی جدید داهوا در حوزه دید در شب 

ادامه خبر
عرضه یک مجموعه سه گانه از محصولات SMART HOME سامسونگ

عرضه یک مجموعه سه گانه از محصولات SMART HOME سامسونگ

ادامه خبر