لیست اخبار

باز هم نو آوری ، باز هم داهوا

باز هم نو آوری ، باز هم داهوا

داهوا به تازگی از سیستمی به نام POC که مخفف، POWER OVER COAXIAL ( یعنی برق روی کابل کواکسیال( رونمایی کرده است ، رونمایی کرده است. با تکنولوژی جدیدی که داهوا رونمایی کرده است افراد مجری فقط لازم دارند که یک کابل کواکسیال بکشند و برق دوربین به وسیله همان کابل تصویری روی دستگاه ارسال می شود. برای تغذیه دوربین ها می توان به دو روش عمل کرد : اول اینکه خود دستگاه روی فیش BNC برق داشته باشد و به دوربین از روی کابل برق برساند یا اینکه یک سوئیچ  مشابه سوئیچی که POE در دوربین های شبکه عمل میکند وسط راه کار بگذاریم ، یعنی اینکه از سمتی به دستگاه متصل باشد و از سمت دیگر به برق متصل باشد، بدین ترتیب برق را به دوربین می دهد و تصویر را به DVR  منتقل می کند .

مهم ترین مزیتی که این سیستم برای همکاران خواهد داشت  این است که افراد مجری بالاترین هزینه و وقت را برای کابل کشی صرف می کنند تقلیل خواهد یافت، برای مثال اگر نیاز باشد که از روی دیوار کابل بکشند نیاز به داکت خواهد بود ، اگر شما داکت نازکتری بکشید و کابل کمتری داشته باشید هزینه پایین می آید و کار سریعتر انجام می شود .همینطور برای مکان هایی که نیاز به سوراخ کردن است ، سوراخ های باریکتر و خرطومی های باریکتری می توان رد کرد.زمانی که تعداد کابل 1 عدد باشد ، اصطحکاک کابل ها با هم وجود ندارد و یا کابلی به سختی رد بشود .

همچنین چون این سیستم برنامه ریزی شده ای می باشد به هیچ عنوان نویز پذیری ندارد ،کارخانه داهوا از صفر تا صد متر را با کابل های کواکسیال مرغوب تضمین می کند اما با کابل هایی که در بازار ایران موجود است ،بین 400 تا 500 متر جواب می دهد .محصولاتی که داهوا در ابتدا برای این مجموعه POC در نظر گرفته بود ، کالاهای محدودی بود ولی به تازگی بر روی تمامی کیس ها و مگاپیکسل ها ( 1-2 و 4) مگاپیکسل سیستم POC را اجرا کرده است. همینطور برای دستگاه های DVR که پورت POC داشته باشند و برق را روی کابل انتقال بدهند داهوا دستگاه های متنوعی ، حتی دستگاه های 4K را در نظر گرفته که از لحاظ طراحی مشکلی نباشد و دستگاه های مناسبی برای پروژه های مختلف مناسب باشد.

باز هم نو آوری ، باز هم داهوا -به هر حال هر کالایی با طراحی جدید ، ممکن است نقص هایی نیز داشته باشد. به نظر ما به هر حال احتمال اینکه یک کابل قطع بشود و یا مثبت و منفی بهم وصل بشوند ، هست و این ممکن است صدمات جبران ناپذیری بزند ( حتی در مکان هایی که کابل کشی های خیلی زیادی وجود دارند ، کابل خوب در بازار قیمت خیلی بالاتری دارد و قیمت کابل بالاتر در فاکتورها باید لحاظ بشود و اینکه اگر کسی بخواهد در این سیستم ها از دوربین آنالوگ، HDTVI و یا AHD استفاده بکند نمی تواند از این سیستم استفاده بکند .در این حین مزایایی مانند عدم استفاده از آدابتورهایی که در بازار بیشتر نامرغوب هستند و مشکلات زیادی برای نصاب ها ایجاد کردند و مدام باید آدابتورهای سوخته را تعویض کنند تا از این مشکل خلاص شوند .

همینطور در مکان های کوچکی مانند شرکت ، مطب ، مغازه و یا منزل کابل کشی کمتری دارد و کار خیلی سریعتر ،  قشنگ تر و با کیفیت تری خوهد داشت.  همینطور چون آدابتور و ویدئو بالن حذف می شوند دستگاه جای کمتری می برد و شکیل تر خواهد بود .در مجموع باید منتظر واردات این سیستم از طرف شرکت سپاهان با گارانتی ایران داهوا ، نماینده داهوا در ایران باشیم و ببینیم با چه قیمتی در بازار ما عرضه خواهند شد. مطمئنا برای مکان هایی که دوربین های  8 تایی نصب می کنند مناسب خواهند بود.همکاران گرامی می توانند جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر در کانال تلگرام فروشگاه پویا و یا صفحه اینستاگرام فروشگاه پویا و یا بخش اخبار وبسایت POUYACCTV.COM اخبار این صنعت را دنبال کنید .

نویسنده: آقای مهران گلزار

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

 

 

باز هم نو آوری ، باز هم داهوا
5 (100%) 8 votes

مقالات مرتبط

درباره(یونی ویو) UNV-UNIVIEW بیشتر بدانیم

درباره(یونی ویو) UNV-UNIVIEW بیشتر بدانیم

ادامه خبر
تاریخچه سیستم های نظارتی تصویری دوربین مداربسته امنیتی 

تاریخچه سیستم های نظارتی تصویری دوربین مداربسته امنیتی 

ادامه خبر
ایجاد راه حل های هوشمند با همکاری فی مابین داهوا و شرکای خود

ایجاد راه حل های هوشمند با همکاری فی مابین داهوا و شرکای خود

ادامه خبر
کاربرد دستگاه ضبط تصویر DVR

کاربرد دستگاه ضبط تصویر DVR

ادامه خبر