لیست اخبار

معرفی نمونه هایی از اینترنت اشیا با نگاهی رو به آینده

معرفی نمونه هایی از اینترنت اشیا

با نگاهی رو به آینده

استفاده از اینترنت اشیا امروزه بسیار گسترش یافته  و جالب است که بدانید تعداد دستگاهها و گجت ها که همان اینترنت اشیا نام دارد در سال 2020 به 30 میلیارد نیز می رسد .

مثال:
دکمه دش تاید به کاربران این اجازه رو می دهد که تنها با یک ضربه بتوانند دسته های تاید رو از سایت آمازون سفارش دهند این کار باعث عملکرد بهتر برای مشتریان و ایجاد مشاغل جدید نیز می باشد.

آمازون و تاید
آمازون دش (Amazon Dash) گجتی جذاب و بسیار ساده است.  این گجت بر روی ماشین لباسشویی نصب شده  که به کمک وای فای به آمازون متصل می گردد و تنها با یک ضربه بسته های تاید رو سفارش داد.این کار برای بهبود و سرعت بخشیدن به کاربران و همچنین راحت انتخاب کردن تاید ها .

Allon Solly
بسیاری از شرکت‌ها، معمولا از مشتریان خود درخواست می‌کنند که بعد از خرید، تجربه خود را از محصول مورد نظر همراه به هشتگی مرتبط در پستی به سایر کاربران در توییتر معرفی کنند. البته کاربران چندان تمایلی به این کار از خود نشان نخواهند داد. اما اگر همین مخاطبان بدانند که در ازای این کار امتیازی دریافت می‌کنند، مسلما برای این کار مشتاق‌تر خواهند بود. حالا در اقدامی جالب، اینترنت اشیا، استفاده از هشتگ‌های متنوع را برای کارهای مختلف ساده کرده است.

گیاهان خود را از راه دور آبیاری کنید

اگر فراموش می کنید که گیاهان را آبیاری کنید وسیله ای بسازید تا با بررسی خاک نیازمندی گیاه به آب را تشخیص دهد  و شما به راحتی بتوانید این عمل را انجام دهید.
ترموستات هوشمند

از دیگر دستاوردهای اینترنت اشیا ترموستات هوشمند می باشد و ساخت این ترموستات هزینه بسیار کمی خواهد داشت. با این دستگاه می توانید دمای اتاق را اندازه گیری کنید و به دمای دلخواه خود تغییر دهید.

ساعت زنگ‌دار
برای این پروژه نیاز به یک رزبری پای دارید. درواقع رزبری پای رایانه‌ای کوچک و قابل برنامه‌ریزی است و افراد علاقه‌مند به حوزه الکترونیک و رایانه می‌توانند با هر سطح دانشی به راحتی از آن استفاده کنند. شما با استفاده از یک رزبری پای می‌توانید ساعت زنگ‌داری را تنظیم کنید تا زمان آلارم آن براساس برنامه زمانی قطار یا مترو باشد. درنتیجه اگر قطاری برای حرکت با تاخیر مواجه شود یا برنامه زمانی آن تغییر کند، پیام آن به شما نشان داده می‌شود. می توانید آلارم زنگ هم نیز تنظیم نمایید .مثال به موزیک مورد علاقیتان .

نویسنده: زهرا زینلی

لطفا جهت ورود به کانال تلگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

https://t.me/pouyacctv

لطفا جهت ورود به صفحه اینستاگرام مجموعه پویا کلیک کنید.

نظرات خود را در اینستا برای ما بنویسید. /https://www.instagram.com/pouyacctv

آدرس : تهران- خیابان جمهوری- بعد از پل حافظ- مرکز تجاری امجد- طبقه همکف- شماره 30

(لطفا به اشتراک بگذارید )

 

 

 

معرفی نمونه هایی از اینترنت اشیا با نگاهی رو به آینده
5 (100%) 1 vote

مقالات مرتبط

ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مداربسته

ادامه خبر
دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

دوربین های Dahua Eco-Savvy 3.0 ساخته شده توسط شرکای استراتژیک DIPP Ivideon

ادامه خبر
مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

مزیت سوئیچ های سیسکو نسبت به برند های دیگر چیست؟

ادامه خبر
رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

رونمایی از تکنولوژی H265 ضبط کننده های موبایل داهوا

ادامه خبر